Lista ocen Renault Grand Scenic III (15) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~userX
Van 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Grzeje szybko i dobrze, chłodzi raczej średnio, wolę gdy auto ma wydajniejszą klimatyzację. Ale ogólnie nie jest źle. Nawiewy z tyłu bardzo przydatne. Chciałbym tylko poznać tego mądralę, któy wymyślił, że nawiewy w desce rozdzielczej dają się regulować w tak ograniczonym stopniu.
~morpheus
Van 1.6 dCi 160KM 118kW
Z ogrzewaniem to jeszcze nie wiem, ale klima działa całkiem sprawnie. Nie wiem tylko dlaczego kratki nawiewu nie posiadają regulacji góra/dół oraz ograniczoną na boki - to dziwne. Plus za nawiewy na tylną kanapę w słupkach B. Minus za utrudnioną obsługę (panel LCD).
~Michał Trójmiejski
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Klimatyzacja działa szybko i cicho. Sprawnie to tylko po wyłączeniu trybu EKO. Gdy jeżdżę sam, to da radę w tym trybie. Podróżując z rodziną w lecie trzeba to wyłączyć, bo zwyczajnie nie daje rady, w drugim i trzecim rzędzie jest duszno.
~woodoo
Van 1.3 Energy TCe 160KM 118kW
W mojej wersji z automatyczna klimatyzacja dwustrefową sprawdza się doskonale i bardzo mile byłem zaskoczony również prędkością odmrażania przedniej szyby zimą. Na dodatkowy plus nawiewy w bocznych słupkach dla dzieci.
~xavius8
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Ogrzewanie i klimatyzacja działa prawidłowo, chociaż przy pełnej obsadzie wskazane jest używanie opcji "Fast". Klimatyzacja w trybie ECO jest mało wydajna i trzeba sztucznie zaniżyć temperaturę.
~szmigiel
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Kabina dość szybko się nagrzewa. Nie ma problemów z parowaniem szyb. Klimatyzacji - chłodzenia jeszcze niestety nie miałem okazji dobrze przetestować.
~Arkadiusz
Van 1.5 dCi 110KM 81kW
Nawiewy i grzanie działają dobrze, ale im dalej od kierowcy tym skromniej, w trzecim rzędzie bez dodatkowych nawiewów.
~zenbar
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
Na obecną chwilę spełnia swoje zadanie. Chłodzi/grzeje/osusza - prawidłowo. Głośna praca po załączeniu trybu szybkiego osuszania.
~Tomasz
Van 1.3 Energy TCe 140KM 103kW
czasami w zimie parują okna z tyłu, przydałoby sie ogrzewanie szyby przedniej
~Darek
Van 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Silnik zimą trochę za długo się rozgrzewa. Ale ogólnie ogrzewanie jest dobre.