Ocena kierowcy - Renault Kadjar Crossover

fooxtom, 6 lat temu
Silnik 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Renault Kadjar Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przykuwa uwagę wyglądem, w miarę przestronny i wygodny. Ogólnie udany samochód, który w codziennym użytkowaniu przynosi wiele radości. Jedyny minus to zbyt mały zasób mocy na niskich obrotach ...
Zbyt krótki okres aby rzetelnie ocenić, nie mniej jednak Francuzi robią ostatnio naprawdę niezłe silniki więc awansem mogę przyznać wysoka ocenę. Jedyny minus na zbyt powolne zbieranie się do "sprintu" - ale wiadomo sprężarka potrzebuje czasu aby napędzić monstrum do ruchu
Tutaj sceptycznie - po komentarzach w internecie spodziewałam się najgorszego, ale przyznam że jest całkiem przyzwoicie. Gdyby jednak ściśle stosować się do sugestii systemu zmiany biegów, to trzeba sie nieco napracować nad 6-przełożeniami
Żadnych zastrzeżeń co do jazdy - dobrze się prowadzi, doskonale wyczuwa się drogę.
Szerokie słupki boczne z sporym nachyleniem utrudniają obserwację zwłaszcza przy wyjeździe z posesji, ale cóż ... nikt nie jest doskonały
Wszystko w zasięgu ręki, dostęp bez-kluczykowy i większość funkcji w kole kierownicy na plus.
Klimatyzacja dwustrefowa działa przyzwoicie. Jedynie co mnie czasem denerwuje to zaparowane szyby, ale sprawnie działająca klimatyzacja szybko radzi sobie z tym problemem
Wygodne i przestrzenne wnętrze pozwala komfortowo znosić nawet długie trasy.
Bardzo dobrze wyciszony, góruje zdecydowanie nad wieloma japońskimi SUVami/crossoverami
Serwis Renault jest naprawdę przyzwoity i koszty nie drenują kieszeni. Pakiet przeglądów wliczony w cenę to dodatkowy atut. Zaniża nieco spalanie (dość wysokie jak na tak mały silnik) - ale widziały gały co brały (myślę że 1.6 to lepsza opcja)
Dość wysoki standard w przystępnej cenie.
Zbyt krótki okres czasu aby cokolwiek mogło wystąpić. Mam nadzieję że dalej tak będzie
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Energy TCe 130KM 96kW [l/100km]