Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Renault Kadjar

Lata produkcji: 2015 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Kompaktowy crossover SUV (segment I) produkowany od 2015 roku. Wprowadzony do oferty Renault pomiędzy modelami Koleos (finalnie w Europie ma być jego następcą) i Captur. Samochód wykorzystuje część rozwiązań stylistycznych zastosowanych wcześniej w prototypach Kwid Concept oraz DeZir. Kadjar jest też odpowiedzią na sukces Nissana Qashqaia, z którym jest zresztą spokrewniony, dzieląc m.in. tę samą płytę podłogową (Renault-Nissan Common Module Family). Nazwa modelu to połączenie haseł „kad” (odwołanie do quada) oraz „jar” (skrzyżowanie słów „agile” – „zwinny” i „jaillir” – „pojawiać się błyskawicznie”).

Powagosław

Renault próbuje powtórzyć sukces swoich partnerów z Nissana. Więc już koncepcyjnie oryginalność nie jest mocną stroną tego auta. Ale stylistycznie jest bez zarzutu, można nawet, na zachętę, powiedzieć, że wygląda lepiej niż pierwszy Qashqai.

~Powagosław
Luzacjusz

Chętnie poznałbym człowieka, który wymyślił tę kuriozalną nazwę i dowiedziałbym się, jak na imię dał swoim dzieciom. A auto? Cóż, budżetowy Qashqai. Nadmuchany jak francuski rogalik.

~Luzacjusz

Renault Kadjar – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Renault Kadjar

Moc silników 110–164 KM
Pojemność silników 1,2–1,6 l
Prędkość maksymalna 181–207 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,2–11,9 s
Renault Kadjar Crossover

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Renault Kadjar
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 171
Koszt ogólny 40,91 PLN
ON42.55 PLN
PB38.95 PLN
Wydatki serwisowe 0,85 PLN Pozostałe wydatki 29,80 PLN

Publikacje o Renault Kadjar

Newsy o Renault Kadjar

Renault Kadjar