Ocena kierowcy - Renault Kadjar Crossover

Janek, 5 lat temu
Silnik 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Renault Kadjar Crossover 1.2 Energy TCe 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
super.Jestem zadowolony.Może do pełni szczęścia brakuje wiedzy na wytrzymałość silnika na 300000km.jak w mojej bravie 1.2 z 1999r.bez żadnej ingerencji.
Przy normalnym eksploatowaniu pali od6.3l.-6.5l.Przy lekkim zaangażowaniu między 5.6-5.7l.od kilku miesięcy na każdym baku przejeżdżam powyżej 900km.Faktycznie silnik 1.2 turbo może być oszczędny ale wymaga trochę od kierowcy.Przy ostrym stylu jazdy potrafi spalić 7-9l.Przy dużym mrozie temp.silnik osiąga po ok.11-12km.Oczywiście spalanie wtedy rośnie .
OK.Może czasami jakby skrzynia delikatnie chciała haczyć ale normalnie to bez zarzutu.Na pewno trzeba dokładnie wyciskać sprzęgło,przy niedokładnym wyciśnięciu może zgrzytnąć.
Bez uwag,nie mam żadnych zastrzeżeń.Przewidywalny Karoseria bez specjalnych przechyłów na boki.Po roku eksploatacji i 21000 km.nie miałem ani razu niebezpiecznej sytuacji na drodze.
Bez uwag.o gustach się nie dyskutuje ale nadwozie jest naprawdę ładne.Może nawet bardzo ładne.
W normie.Tak jak w większości nowych samochodów.Do przodu dobrze do tyłu tak sobie.Małym kierowcom może lekko przeszkadzać wyoblenia na masce od silnika.
Wszystko jest na swoim miejscu.Dla mnie wszystkie przełączniki są tam gdzie być powinne łącznie z ekranem dotykowym.Nie ma żadnych problemów przy dotykaniu ekranu i zmianie ustawień.
Wentylacja super,odparowanie szyb przedniej i tylnej bajka.Klimatyzacja niezła ale tropiku w zimie nie da się zrobić.Temp.max.do 27st.C.To i tak dużo ale o 30st.C.można sobie pomarzyć.W lato klima super.
Dla kierowcy i pasażera z przodu bardzo dobrze ale z tyłu tak sobie .Mogło być lepiej na pewno tylne drzwi za słabo roztwierają się na boki.
Chyba bardzo dobrze, skoro nie słychać w ogóle silnika.Może ew.szum opon wielosezonowych.
Przy obecnym spalaniu jestem bardzo zadowolony,pali prawie jak moja stara brava 1.2
Sądzę że cena jest akceptowalna do wielkości i wyposażenia samochodu.
Brak .Odpukać.
BRAK.Oby tak dalej.