Ocena kierowcy - Renault Kadjar Crossover

Paweel K, 7 lat temu
Silnik 1.6 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2016
Renault Kadjar Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Jak dla mnie super. Co prawda pewnie są lepsze. Ale Kadjar spodobał mi się wizualnie. Wyposażenie na tle rywali godne. Brak może tylko silnika o większej mocy bo 130 w dieslu to max. Do spokojnej jazdy wystarcza.
Wyścigowego zacięcia nie ma. I osiągów też. ale do spokojnej jazdy wystarcza. Dobra elastyczność. Dla kogoś kto miał np 170 KM w dieslu będzie stanowczo za słaby. Dla normalnej jazdy wystarcza w zupełności.
Miękka i o długich drogach prowadzenia. Tu znów nic ze sportowego samochodu. Ale to nie ten segment, jednak mogła by być trochę bardziej twarda. I tu znów dla kogoś o spokojnym usposobieniu ok. Dobrze zestopniowana i zgrana z silnikiem. Zarówno 2 jak i 6 bieg.
Taki jak powinien być. Nie za twardy ale dobrze tłumiący nierówności. W zakrętach daje radę.
Bardzo dobra, lusterka wsteczne duże, na boki też dobra widoczność. Dodatkowo polecam kamerę do tyłu z wyświetlaczem w panelu nawigacji. Jak dla mnie podstawowa rzecz z wyposażenia dodatkowego w tym samochodzie. Radze sobie z parkowaniem doskonale ( w poprzedniku miałem dodatkowo czujniki) ale kamera podnosi komfort o 200 %. To jest warte dopłaty gdy tylko mamy możliwość.
Fotele wygodne. wszytko pod ręką. Panel nawigacji bardzo dobry. Drobne uwagi do przycisków na kierownicy (i ich funkcji) i przełączania multimediów. poza tym ok. Dla kogoś kto jeździ po autostradach dziwne umiejscowienie tempomatu. ale da się przyzwyczaić.
Szybko się nagrzewa, wentylacja też ok.
Tył z minimalnym tunelem środkowym przestronny. dwie osoby komfortowo, trzy też ok. Przód całkiem ok bez zastrzeżeń. Bagażnik spory, mógłby być trochę większy ale daje radę. dla rodziny 2+2 da radę zabrać wszystko czego potrzeba na 2 tyg nad morze.
Brak zastrzeżeń, zarówno w mieście jak i na autostradzie. Poprzednie audi a4 było dużo gorzej wyciszone.
Ceny części jak w renault, nie za wysokie. Polecam dokupić dodatkową gwarancję 80000km/5lat lub 100000/5lat. Bez kosztów serwisowych przez 5 lat. Spokojna głowa. Dla tych co przesiadają się z osobówek na suv jedynie to cena opon może zaskoczyć bo nieco droższe jak w samochodach osobowych.
Najtańszy nie jest, ale za tą cenę otrzymujemy bardzo dobrze wyposażone auto. Dla tych którzy cenią wyposażenie dodatkowe w samochodzie bardzo dobry stosunek do ceny. Dla minimalistów są tańsze samochody. Ale samochód wybiera się też oczami a ten wygląda ładnie.
Zacięła się klamra pasa tylnego. do wymiany. to tyle.
Brak. i oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 dCi 130KM 96kW [l/100km]