Ocena kierowcy - Renault Kangoo I Minivan

DAKCAR, 10 lat temu
Silnik 1.9 dTi 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Renault Kangoo I Minivan 1.9 dTi 80KM 59kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczny, ekonomiczny i co najważniejsze bezawaryjny.
Polecam to każdemu bez zastanowienia się, ważne tylko aby na trafić na niezajezdzony egzemplarz bo takich jest większość. Silnik 1.9DTI idealny do tego auta a do tego jak pisałem wcześniej o wiele lepszy od nowszego 1.5dci. Auto przestronne ekonomiczne niesprawiające kłopotów w codziennej eksploatacji, przy dobrym traktowaniu będzie służył wiele lat w rodzinnej eksploatacji jak i w firmowej.
Silnik prosty, bez zbędnej elektroniki, na zwykłej pompie i normalnych wtryskach a o taki mi chodziło. Jest o wiele lepszy i trwalszy od 1.5dci w nowszej generacji gdzie przy średnio 170tys km trzeba robić już w remont.1.9dti przy dobrym traktowaniu spokojnie dojezdza pół miliona i więcej, stara konstrukcja czyli bezproblemowa zdecydowanie polecam o wiele bardziej od 1.5dci wiem bo miałem oba. Kultura pracy normalna jak w dieslu nie za głośny.80koni w sam raz do tego auta dobrze przyśpiesza i wyprzedza. Brak powaznych awarii.
Biegi dobrze wchodzą są doskonale zsynchronizowane zarówno dobrze się jezdzi na trasie jak i w mieście.
No cóż jezdzi się jak renówką czyli miękko i przyjemnie, oczywiście zależy co kto lubi ale jak na tego typu auto jest komfortowy.
Siedzi się wysoko, szyby są duże więc bez problemowo.
Wszystko na swoim miejscu, dużo schowków.
W zimie grzeje bardzo dobrze w lecie klima chłodzi również bez uwag.
Mam wersję osobową, auto idealnie się sprawdza jako wóz rodzinny, również dobrze jako wół do firmy. Miejsca z przodu z tyłu w bagażniku full. Nad głową dużo miejsca.
Jak na takie auto z silnikiem diesla jest w porządku. Jest wyższy od normalnych aut dlatego przy większych prędkościach delikatnie słychac szum powietrza ale to absolutnie w niczym nie przeszkadza i jest rzeczą normalną.
Spalanie ON zadziwiająco niskie jak na takie auto średnio 6litrów. Ceny napraw przyzwoite, wszystko jest.
Miałem w życiu kilkanaście aut i mogę powiedziec tyle, omijajcie szerokim łukiem okazje itd. Niestety nikt nie sprzeda Wam DOBREGO auta tanio, dobre auta kosztują trochę więcej a złomy są za grosze. Nikt nie jest głupi, a naiwność może wiele kosztować, co z tego że tanio kupisz jak włożysz potem drugie tyle żeby doprowadzić auto do jako takiego stanu. Takie są fakty.
Jak się dba tak się. Wymieniam oleje filtry co 10tys km. Nie kupuje najtańszych chińskich zamienników no i jezdze normalnie...dlatego brak problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 80KM 59kW [l/100km]

5,6