Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

damon.alfisti@interia.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Hatchback 2.0 i 16V 140KM 103kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Francuz i sie nie psuje!
za te pieniądze świetne auto! denerwują plastiki w kabinie i to, że męczy na dłuuugiej trasie. uważam, że pomimo lat całkiem ładnie wygląda. moja partnerka jej nie lubi, ja też na początku nie przepadałem, ale po czasie stwierdzam, że jest ok.
Witam, kupiłem to auto przypadkiem (było bardzo tanie) oczekiwałem kłopotów (opinia o francuzach), ale odpukać jeździ się całkiem przyjemnie. auto użytkowane w europie zachodniej. silnik benzynowy, a po rozgrzaniu pracuje jak diesel. podobno typowe w lagunach. coś z fazami rozrządu, czy wałkiem rozrządu. nie wiem, nie znam się; jeżdżę już tak dwa lata, rewelacyjnie elastyczny silnik. powiedziałbym, że jestem miło zaskoczony. ale jak chcieć jeździć dynamicznie; lubi obroty
nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko płynnie, miękko, bez problemów.
dobrze trzyma się drogi. może to przez duże koła: 16``/205. nie było z tym problemów przy przeglądzie po około 190tys km wymieniałem obie przednie sprężyny i jakieś tuleje na przednim zawieszeniu. ostatnio zaczęło coś trząść przy prędkości 90-100km/h. podobno półoś zaczyna się domagać wymiany, podobno typowe w lagunie
nie ma problemów, jest ok
brakuje mi uchwytów na napoje, wszystko w zasięgu rąk. może fotele mogłyby być lepsze. fotel kierowcy na plecach kończy się gdzieś na wysokości łopatek. może mógłby być po prostu większy. pomimo regulacji podparcia lędźwiowego fotel nienajlepszy. czasem po długiej trasie męczy. brawo za sterowanie audio przy kierownicy! deska rozdzielcza i wykończenia bardzo plastikowe (życzyłbym sobie lepszych materiałów), ale design ładny. może to kwestia gustu ale uważam, że ma więcej polotu, po prostu jest ładniejsza niż w niemieckich wozach (wzornictwo tam po prostu od siekiery albo ekierki, klockowate)
wszystko działa bez zarzutu: chłodzenie, ogrzewanie. wersja z klimatronikiem. dziwi tylko brak możliwości ustawienia nadmuchu na przednią szybę bez klimy. niezła funkcja auto. jest też szyber, dodatkowy smaczek. auto po długiej trasie męczy. wydaje mi się, że będzie to sprawa wentylacji, złe ciśnienie w kabinie??? raz po raz trzeba uchylić okna i przewietrzyć.
nie jest największy w środku. ale na brak miejsca nie narzekam. przy moim wzroście 180cm, pasażer za mną będzie miał bardzo mało miejsca na nogi.podłokietnik, w sam raz pod łokciem, jest ok.
życzyłbym sobie, żeby był lepiej wyciszony. ale i tak nie ma na co narzekać. z drugiej strony to tylko renault, samochód popularny, dla masowego odbiorcy.
spalanie latem przy klimie na funkcji auto 8litrów w niedużym miasteczku. lepiej jest w trasie. spalanie na 4000km trasie: 6,8litra ale raczej bez wariacji, większość autostrady, płynna jazda, nie więcej niż 130km/h absolutnie minimalne jakie mi się udało osiągnąć, to było poniżej 6ciu/100 ale be klimy, oszczędnie, do 100km/h dosłownie: walka o kropelkę z drugiej strony silnik nie jest najnowszej generacji, a \"w swoich czasach\" był przecietny
za te pieniądze? REWELACJA!!! kupiłem go za dwie tygodniówki (700GBP) dwa lata eksploatacji (dwa przeglądy, części i robocizna ) kosztowały w sumie 300GBP. oby każde kolejne auto w serwisie tyle mnie kosztowało -w skali roku.
auto 9lat, około 200000km przebiegu. osobiście jeżdżę nim od dwóch. nie ma problemów (sam jestem zdziwiony)wymieniłem dwie sprężyny z przodu, przewody kulowe (sworznie)na przednim zawieszeniu, teraz będzie półoś, przepalona żarówka w desce rozdzielczej. ale właściwie to nie usterka, tylko eksploatacja. z uwagi na wiek, przebieg: uważam, że jest doskonale. nowe produkcje miewają więcej problemów.
odpukać nic!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 140KM 103kW [l/100km]