Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Paweł, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Renault Laguna I Hatchback 3.0 167KM 123kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Paliwożerny, ale niesamowicie szybki i elastyczny. Przy automatycznej skrzyni ten silnik nie da się po prostu zajeździć i dbając o olej w silniku i skrzyni zrobisz nim 500-600 tys.
Karoseria : Stała choroba Renault, czyli \"bierze\" tylne nadkola
Inne : Zimą niewydolne ogrzewanie(climatronik)
Ten samochód sprawuje się na prawdę bardzo dobrze.
Cichy elastyczny o wysokiej kulturze pracy. Nie polecam tej wersji ludziom, którzy dużo ganiają w cyklu miejskim.
Automat w tym modelu to wzór, który mogę spokojnie porównać z Mercedesem. Trzeba pamiętać o oleju i filtrze w skrzyni co 40 tys.
Podatny na \"urazy\" wynikające z polskich dróg, ale zapewniający niesamowity komfort.
Przód jest wystarczający, ale tył oceniam jako przeciętny.
Patrząc przez pryzmat własnych potrzeb oceniam jako bardzo dobrą.
Klima daje radę nawet w super upalne dni. Niestety climartronic w Lagunie(przynajmniej w mojej)całkowicie nie radzi sobie z ogrzewaniem w duże mrozy.
Wystarczająca szczególnie z przodu.
Celująco i nic więcej nie mam do dodania.
Praktycznie nic nie robiłem, ponieważ auto było kupione w Niemczech od starszej pani z przebiegiem 100 tys a obaecnie ma 155 tys przebiegu. Części do tego modelu V6 są dostępne i jako zamienniki i jako \"używki\" po bardzo przystępnych cenach. Jedyna poważna awaria od roku to czujnik położenia wału, który z robocizną kosztował 350 zł. Auto zostało uziemione i parę kilometrów jechałem na lawecie(nie holować automatu!!!). Tylny tłumik to wydatek ok 500 zł(kończy mi się)i myślę już o tarczach i klockach(przód)całość nowa za 450 zł plus robocizna. Doskonałym rozwiązaniem w tym silniku jest bezobsługowy łańcuch rozrządu.
Laguny są tanie i w tej klasie nie są wcale gorsze od swoich droższych odpowiedników z Niemiec. Znajomy ma \"okulara\"(E280) z 1996 roku, który jako auto w 100% bezwypadkowy praktycznie zgnił. Ja mam kilka małych ognisk korozji, które jesienią będą kosztować 500-600 zł w dobrym zakładzie. Komfort jazdy nie ustępuje \"Mietkowi\".
Jak na ten rocznik, ale i niewielki przebieg mogę dać ocenę dobrą. Zawsze trafi się pierdoła, której nie można traktować jako awarię.
Od roku tylko jedna poważna lecz niezbyt kosztowna awaria(czujnik położenia wału).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 167KM 123kW [l/100km]

11,2