Lista ocen Renault Laguna I Kombi (104) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Xaos
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Zawiódł mnie raz. Padł alternator a dokładnie jakieś łożysko i nie ładował akumulatora i tu uwaga - kontrolka ładowania to ściema - kontroluje ją najprawdopodobniej komputer i to że nie świeci nie oznacza ze masz ładowanie akumulatora. Kosztowało mnie to 2 dni w trasie i 350 zł za naprawę. Gdyby to był maluch nie byłoby problemu - takie coś byłoby do wykrycia od razu. Poza tym uszczelki ale to spory przebieg. Poza tym bez awaryjnie. To co się...
~Piotrek
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Ocena dobrze, bo zawsze jak się psuło to po powrocie do domu, a nie w trasie. 2 razy wymieniałem komputer zapłonu, z powodu przekorodowanej obudowy. Miejsce jego montarzu niezbyt szczęśliwe, bo na podstawie akumulatora i zaraz za wlotem powietrza(kwasó i wody pod dostatkiem). Stanowczo sugeruję wszystkim urzytkownikom zabezpieczenie go folią, ale bez przesady, tak żeby w razie czego mogła odparować.
~Andrzej
Kombi 2.0 115KM 85kW
Mam problemy z tylnimi zaciskami - chyba czeka mnie wymiana albo całkowita regeneracja. W trasie nigdy mnie nie zawiódł!!! Fatalny serwis, w którymś momencie pojawiło się dużo zamienników więc zaczołem serwisować go poza autoryzowaną siecią i wtedy wzrosło moje zadowolenie a koszty znacznie spadły. Prz ok 250.000 km wymienino tłumiki środkowy i końcowy oraz tylnią poduszkę od silnika.
~Andrzej 76
Kombi 2.2 dT 115KM 85kW
Uszkodzenie koła dwumasowego. Uszkodzenie głowicy silnika. Powyższe usterki powstały z winny poprzedniego użytkownika - nieumijętne załączanie sprzegła, oraz jazda z zatartymi wentylatorami chłodnicy spowodowała przegrzanie silnika. Usterki te wyszły tuż po zakupie - do tej pory wszystko jest ok.
Kombi 2.0 115KM 85kW
Drobnostki sie zdarzaja. Glownei przez to ze konkurencja wypuszczala gole auta bez wypsazenia a laguna ma elektryke, centralny na pilota i wiele innych bajerow. W innych autach to sie nie psuje bo tego nie ma :) W lagunie czasem cos sporadycznie sie przytrafi, ale nie sa to meczace usterki.
~Marcin
Kombi 2.0 115KM 85kW
Uszkodzenie głowicy - 2 razy. Może z powodu gazu, nie wiem. Uszkodzenie skrzyni biegów i jej wymiana. Cieknąca skrzynia biegów. To chyba wszystko - auto ani razu nie stanęło w wyniku awarii. Generalnie jest ok.
~Marcin
~sylvec
Kombi 1.8 90KM 66kW
silnik wytrzymal 340 000km z czego 220 000 na lpg. I niech mi ktos powie ze francuskie sa kiepskie... Kupilem drugi i samochod jezdzi dalej (koszt z robicizna 1000zl). Najweksze koszta generuje zawieszenie bo ciagle cos stuka i puka.
~dawidek1
Kombi 1.9 dCi 107KM 79kW
, wykrzywiła się rolka paska klinowego i piszczało na zimnym, wymieniona uszczelka na wale silnika, wymiana rozrządu dość droga no ale to nie fiat. Przez rok jazdy brak poważniejszych usterek. Ogólnie jak dbasz tak masz.
~SFrog
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Na razie jeździ.Klima po kapitalnym remoncie,ale to wina poprzedniego właściciela (zatarł sprężarkę i przebił chłodnice-swoją drogą dziwne że sprężarka się włączyła przy braku cisnienia czynnika chłodzącego...)
Renault Laguna I Kombi