Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Marcin, 8 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Auto nigdy nie zawiodło w trasie. Jest wygodne. Naprawy nie są bardzo uciążliwe. Generalnie bardzo dobrze jak na 9 lat eksploatacji. Od 1,5 roku trochę je znielubiłem: 1. skrzynia biegów wymieniona w wyniku uszkodzenia, ta wymieniona cieknie 1L/rok. 2. Wypalony zawór i remont głowicy(pewnie przez gaz) 3. Problemy z elektryką(jakieś otarcia kabli i błędy tym spowodowane). Zdecydowanie za mało dynamiczne.
Silnik generalnie ok, ale zbyt mało dynamiczny. Zawszy się pocił co mnie wkurzało. Zagazowałem od razu jak kupiłem więc zrobił 140000 na gazie, dwukrotny remont głowicy mógł być z tym związany. Natomiast jego dyskusyjna dynamika była od początku kiepska i gaz na to nie wpłynął.
Biegi zawsze działały ok, ale miałem awarię i związaną z tym wymianę skrzyni. Poza tym obie ciekły z wybieraka, podobno to norma w tym aucie.
Za mało dmucha wg. mnie. To może być subiektywne odczucie. Mam mało wydajną sprężarkę klimy co sprawdziłem. Nie wiem jak to jest na ogół ale u mnie sprężarka można powiedzieć że padła w 50%. Ale działa od początku.
Od 140km/h szumi i słychać silnik. Ale może za dużo bym sobie życzył, generalnie jest przyjemnie.
Jak kupiłem spalała do 11L gazu/100km. Od kilku lat jest to 12-13L/100km i żadne wizyty u gazowników tego nie zmieniły(nie zabiegałem o tojakoś szczególnie). Przyzwyczaiłem się bo to i tak nie najgorzej. Przez ponad 9 lat wydałem jakieś 3000-3500zł na naprawy.
Tłumiki mało wytrzymałe - a może przesadzam? Przez ten czas wymieniłem każdy 2 razy, może 3 nie pamiętam. Inne usterki: uszkodzenie fotela, sterowania i ogrzewania lusterek, mechanizmy zamka drzwi, układu hamulca ręcznego, napinacz pasa kierowcy(świecą poduszki nie naprawiałem tego), pękła opaska na osłonie przegubu i uszkodziła czujnik ABS(ABS mi od tamtej pory nie działa, naprawa wymaga wymiany wahacza), czujnik ciśnienia gazu. Pewnie bym coś jeszcze sobie przypomniał , ale generalnie było dobrze.
Uszkodzenie głowicy - 2 razy. Może z powodu gazu, nie wiem. Uszkodzenie skrzyni biegów i jej wymiana. Cieknąca skrzynia biegów. To chyba wszystko - auto ani razu nie stanęło w wyniku awarii. Generalnie jest ok.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

12,7