Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Maciek 1973, 13 lat temu
Rok produkcji 1996
Renault Laguna I Kombi 1.8 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Na razie (odpókać) nic nie robie oprócz wymiany oleju i uszczelki pod pokrywą zaworów. Cieknie średnio co pół roku.
Ogólnie bardzo dobrze spisujący się samochodzik, oby tak dalej. Zawsze mnie dowiózł tam i z powrotem i to najczęsciej w piątke i pełen bagaż...bez problemu.
Mam ją prawie trzy lata i na razie (odpókać) bez problemów. Ostatnio tj. dokładnie wczoraj zmieniałem tylko linke sprzęgła i na początku zaraz po kupnie denerwowało mnie stukanie z prawej strony. Zrobiłem wszystko co było możliwe w zawieszeniu razem z wymianą amortków, ale stukanie zostało, może tak musi byc. nie wiem przestałem się nad tym zastanawiać. Reszta oki.
Teraz chyba lepiej po wymianie linki...pękła sama.
Tylko przeciętnie, bo tak jak pisalem wcześniej, zostało pukanie po prawej stronie i lekkie wibracje przy 120 ale mozliwe to opanpwania.
Dla mnie dobrze jestem wysoki i nie mam problemu z widocznością. Jak się nie siedzi przy podłodze jak to preferują pseudokierowcy w BMW, gdzie ledwo gościa widać zza kółka, to nie ma problemu. Nawet ciut za szerokie słupki przednie nie są w stanie mnie zmylić.
Może być. Części w miare tanie i łatwo dostępne.
Przeciętnie, bo troche za długo się nagrzewa, a w dodatku musieli mi robić obejście na klime bo nie wychodził prąd ze skrzynki.ale teraz dziabi i klimatronic chasa bez problemu.
Mnóstwo, miejsca dla pasażerów styka i na bagaz też spoko nawet dla pięcioro podróżujących. Wersja kombii.
Może być.Troche głośne przy wyższych prędkościach.
Jak ktoś jest przysłowiowym \"szkotem\" to niech sobie kupi malucha to bedzie mu palił mało, ale tak na serio to wcale tak dużo nie chla, nie szaleć, dbac a odwdzięczy się jeszcze ładnych parę lat.
Trochę duży spadek wartości ale coś za coś.
Na razie tylko padły mi dwa sterowniki szyb przednich ale 10 za sztuke na szrocie i dziabi jak nówka.
Z poważniejszych usterek to jak pisalem to wymieniłem cały układ jezdny (przód) a i tak stukanko pozostało i wymiana tarcz hamulcowych nie wpłyneła na lekkie bicie przy 120 ale do opanowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,6