Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

RoN, 16 lat temu
Rok produkcji 1996
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort+pewne prowadzenie. Dziwne ale prawdziwe. W dodatku sporo się poprawiło w trwałości
Zawieszenie : ...ale jest duża poprawa w stosunku do starszych modeli Renault
Nie mam zastrzeżeń - wyjaśnienie w kategorii "stosunek jakość/cena"
Przyzwyczajony do mniejszej masy poprzedniego samochodu spodziewałem się więcej po 113 KM, trzeba się też przyzwyczaić to maksymalnego momentu obrotowego w okolicach 3500obr. Żeby skutecznie wyprzedzać trzeba go "wkręcać"
"1" trochę ciężko wchodzi, myślę że to skutek agresywnego stylu jazdy poprzednika ;)
Jedzie jak po szynach, czego nie wszyscy się spodziewają po aucie francuskim a mimo to komfort nie cierpi
Nic dodać nic ująć
wszystko pod ręką, a odkąd klakson jest w kierownicy (pod kciukami) nie trzeba mieć sprawności pianisty żeby ztrąbić
klimatronic!Jeśli regularnie wymieniamy filtr przeciwpyłkowy wszystko jest ok., w przciwnym wypadku parują szyby :)
byłoby lepiej gdyby mocowanie przednich foteli nie było takie niskie (siedząc z tyłu ciężko wsunąć stopy - miejsce na kolana to nie wszystko)
dałem "5' bo rzadko przekraczam 120 km/h, potem robi się głośniejsza. Ponownie cichnie w okolicach 140
trasa ok 10, miasto (krótkie dystanse i klima) 13. Ceny części przyzwoite (pytałem z ciekawości, bo jak na razie wymieniłem tylko dolny swożeń i poduszkę pod silnikiem)
No cóż, nie ukrywam, że zapłaciłem za auto więcej niż wynosiła "średnia rynkowa". Kupiłem super zadbany egzemplarz, zużycie tapicerki, kierownicy i innych elementów potwierdzało niewielki przebieg mimo sporego wieku. Regularny serwis wykonywany przez poprzedniego właściciela procentuje do dzisiaj bezawaryjną jazdą, zresztą w książce serwisowej też nie było "ciężkich" napraw - tylko eksploatacja
wyżej wspomniane elementy, które były "cienkie" już jak auto kupowałem. Uzupełnienie po 2 latach eksploatacji: wymieniona jedna końcówka drążka i uszczelniacze na tylnym zacisku hamulcowym. Zrobiłem po Polskich drogach 40 tys, większość miasto. Kto mi wmawiał,że francuzy się sypią?
Nic

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]