Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Rafi_Z, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Ojciec miał to auto więc nic mnie nie zaskoczyło.
Zawieszenie : Drążki które odzywały się od zakupu auta
Cóż można powiedzieć o 13 letnim aucie z przejechanym przebiegiem sięgającym 7 tyś pod włsną nogą. Babuszka radzi sobie i już.
Polecał bym raczej silniki 16v i nie kupił bym zwykłej 1.8 8v Mam 2.0 8v z uwagi na to że taki silnik powinien być trochę mniej zmęczony po przebiegu i ma mocy minimum jak na to auto. Przy tej masie auta przydało by się 130KM i więcej ale przyznam że 8 zaworówka super sobie radzi ze zwykłą instalacją gazową i potrafi spalić na trasie od 8,l gazu przy 90km/h (bez klimy do 12 (z klimą przy deptaniu też na trasie. W mieście ok 12-13l łyknie więc ja wiem czy bez sekfencji to aby tak źle?? Można przyznać że tym autem dobrze się jeździ do 120-130km/h potem robi się głośno. Następne auto musi mieć 6 biegów i więcej mocy.
Przy tym przebiegu nie miewam naprawdę najmniejszych kłopotów. Chodzi lekko choć gałka potrafi delikatnie drgać co nie stanowi kłopotu ani większego dyskomfortu.
Zakupiłem auto z przebiegiem 233tyś i już stukały drążki ale to trzeba zrobić i nie jest to wielki koszt. Generalnie auto przy spokojnej jeździe daje super komfort jazdy a przy szybszej jeździe będzie trochę za miękkie jak to renia.
Przyznaje że kombi to miło aby miało czujniki parkowania bo z tyłu jak to w kombi. Jeżdżę cysterną a renią gorzej cofam. Lusterka dają bardzo dobrą widoczność. Z przodu jest oki.
Jest poprostu git! Ma ktoś wątpliwości co do aut z tych zwłaszcza wczesnych roczników??
Climatronic działa dosyć dosyć choć zauważyłem nagłe przerwy w działaniu klimy. Załącza się po jakiejś chwili ale dziwi jak nagle szyby obrasta mgiełka w wyniku zaprzestania działania. No temat dopiero zaczynam badać. Może to nadmierny nadmuch wyłącza klimę po zbiciu temperatury wymuszonym szybkim działaniem wentylatora choć nie wydaje mi się że powinien wyłączać AC całkowicie. Efekt zauważyłem tylko na długiej trasie.
Jest naprawdę wystarczająco miejsca i przyznaje że przy wadze 105Kg 185cm wzrostu jest git!
Jest to super ciche i wygodne auto dla ludzi lubiących spokojną jazdę. Do 120-130km/h jest cicho choć przy 140 robi się głośniej i mniej przyjemnie jak i również przy wysokich obrotach na niższych biegach.
8 zaworówka super sobie radzi ze zwykłą instalacją gazową i potrafi spalić na trasie od 8,l gazu przy 90km/h bez klimy jak i do 12 (z klimą przy deptaniu (też na trasie). W mieście ok 12-13l łyknie latem z klimą więc ja wiem czy bez sekwencji to aby tak źle?? Można przyznać że tym autem dobrze się jeździ do 120-130km/h potem robi się głośno. Następne auto musi mieć 6 biegów i więcej mocy ale to jak by nie patrzeć 13 latek dla którego z tym wyposażeniem w tej cenie nie widzę konkurencji. Chciałem Omegę i cieszę się że nie kupiłem. Wypiła by 15-18 w mieście.
Z tym wyposażeniem musiał bym dokładać ze 4-5 tyś. aby mieć porównywalne auto np Skodę czy VW i to w młodszym roczniku który można by było faktycznie skonfrontować z renią. We wcześniejszych rocznikach te auta nie miały konkurencji! Przy zadbanym aucie wydaje mi się to być naprawdę auto warte uwagi i nie zmieniam zdania co do auta jakie było mi znane z czasu przed zakupem.
Przy przebiegu nie przekraczającym 10 tyś wstrzymuję się od pochwał choć nic ewidentnie się nie zepsuło.
Usterek brak. Przy przebiegu nie przekraczającym 10tyś pozostały jedynie usterki nie naprawione od zakupu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,2