Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Rafi, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tylna szyba w kombi otwiera sie niezależnie co w wypadku nadchodzącej budowy domu przyda sie wręcz rewelacyjnie!!!
Karoseria : Rdzewieją tylne nadkola wczesniej robione juz przez poprzedniego właściciela. Warto dodać że auto jest z Dani gdzie byc może dostało więcej soli
Układ elektryczny : Awaria działania wyswietlacza climatronica. awarie działania jednego reflektora oraz usterki w działaniu ABS
Zawieszenie : Takie usterki maja każde auta.
Obecnie mozna kupic to auto za ok 6000 zł z dobrym wyposażeniem. Mimo usterkowości elektryki oceniam na dobre ponieważ specjalnie ponadto nic sie nie odzywa. Auto oferuje dobry komfort przy spokojnej jeździe. Blachy są bardzo dobre. Auto bardzo dobrze znosi zwykłą instalację LPG przy 2.0 8V Jak dla mnie na dojazdy do pracy, delegacje, budowę domu auto zaspakaja potrzeby w 100%
Silnik słaby jak na tą wagę auta i nie jest dla ludzi lubiących sobie nadusić na gaz zbyt mocno. Powiedział bym że wybór padł na niego z uwagi na niższe koszty napraw(prostota silnika) i wysoka trwałość. Autem najlepiej się jeździ do 100KM/h a do 130 względnie dobrze. Potem jest głośno ale na gazie 195 auto śmiga! Auto jest po wymianie zaworów z powodu przypalenia ale jak na silnik o przebiegu 250tyś. ma bardzo dobre sprężanie ok 12 na każdy cylinder co mówi o trwałości tych silników i w tej chwili daje wiarę w to że na benzynie potrafią przejechać one do 500tyś do poważniejszego remontu.
Przy zimnym silniku wyraźnie gorzej wchodzą biegi ale przy przebiegu 250tyś jak sądzę nie jest tak źle jak inni piszą. Jak są mrozy ok -10 i więcej to chyba nic dziwnego przy starym aucie heh
Kultura jazdy jest przyzwoita choć na samym już początku miałem kłopoty z zawieszeniem z przodu. Poza marudzeniem mechanika co do wkładu pracy w naprawę jest dosyć ok.
dobra z przodu ale od tyłu trudniej mi się cofa kombi niż zestawem ciągnikiem z naczepą. Lusterka są dosyć spore a boczne tylne szyby są podgrzewane (chyba to była opcja) choć przez nie to zbyt wiele się nie patrzy.
Jak na auto w tym wieku i w tej cenie trudno oczekiwać więcej. Przydał by się co prawda schowek u pasażera który zabrano kosztem pp i dodano wielka skarpetę przy nogach. Auta po liftingu podobno maja już normalny schowek.
Bardzo częste parowanie bocznej szyby kierowcy która nie odparowuje np przy opcji wentylacji na nogi i szybę a jedynie przy wzmożonej pracy wentylatora na szyby :/ Fakt że lubię wypić dzień przed :-)
Miejsca jest sporo i jak na faceta 110kg jest wygodnie.
Przy spokojnej jeździe w mieście jeździ się komfortowo natomiast przy przeciąganiu czy szybszej jeździe jest już dosyć głośno jak na tej klasy auto.
Na gazie średnio 10-11,5 l/100km Przy 20km drodze do pracy 30% miasto i 70 poza miastem. Zakładam że jest zima. Na trasie przy 90km/h bez klimy miałem 8.2 jeszcze przed wymianą zaworów. W samym mieście nie jeżdżę ale ok 13 l to pewnie minimum. Mi osobiście najwięcej spaliła Renia ok 12,5-13l
Jeśli mam być szczery to naprawde można kupic dobre i wygodne auto w dobrej cenie i chyba bym kupił jeszcze raz to samo auto mimo pewnych usterek bo bym nie kupił np golfa 3 z albo Passata na korby bez klimy bo to dopiero stare padliny.
Niestety auto w drobiazgach do niezawodnych nie należy jeśli chodzi o zawodną elektronikę. Z powodu jakiegoś zwarcia przestawał mi działać jeden reflektor, ABSy przestaja działać i padło podświetlanie climatronica.
wyciek z przewodu hamulcowego ale spowodowany najprawdopodobniej wcześniejszymi grzebaninami w aucie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,4