Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Bastmano, 14 lat temu
Rok produkcji 1995
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzen w srodku, ogrooomny bagaznik i jakosc materialow we wnetrzu w 15 letnim aucie.
Układ elektryczny : drobiazgi typu zarowki, przyciski.
Kupilem troche dobite auto za nieduze pieniazki, pare rzeczy zrobilem i w zasadzie caly czas smigam. Autko przezylo mrozy po -20 i nie bylo problemow z odpalaniem. Podejrzewam, ze gdybym kupil zadbany egzemplarz za oczywiscie wieksze pieniazki, zalozl gaz to chwalil bym to jak tylko mozna, z racji, ze jezdze trupkiem jest troche gorzej ale jestem zadowolony. Przede wszystkim przestronnosc, ogromny bagaznik, komfort podrozowania. Denerwuja psujace sie pierdoly. Drugi raz raczej bym nie kupil ale jednak zostal przy francuzach, 406 bedzie nastepny :)
Mam troche zajezdzony egzemplarz, troche glosny i trzesie na wolnych.
Dziwnie zestopniowana, 1 krotka, 2 krotka reszta dosc dluga.
Bardzo sztywno jak na francuza, dobrze pokonuje zakrety przez to ale glosne na dziurach, na rownych drogach bajka.
Moim kombiakiem w wiekszosci jezdzi zona, ani razu przez ponad pol roku nie obrysowala auta a to o czyms swiadczy. Ja jestem bardziej niz zadowolony z widocznosci.
Dla mnie troche slabo, wszystko na miejscu, moze w mojej (czyt. starszej) wersji klimatronik mniej przemyslany i brak schowka w przedniej desce jak jest poduszka!!! Jak na takie auto malo schowkow.
Slabo grzeje ale moze to wina tego, ze nie chcialo mi sie wymieniac nagrzewnicy a ziman srooga byla, przy -20 w aucie byla kosta. Szyby paruja ale klima doskonale sobie z tym radzi.
Jezdze z przodu i uwazam, ze miejsca jest ogrom. Auto w srodku bardzo duze, niski kokpit, niska linia okien poteguje wrazenie przestrzeni. Czuje sie w tym aucie bardzo dobrze.
Troche halasuje, moze to wina braku katalizatora ale moglo by byc ciszej.
Moj silniczek 2.0 113km troche pije, ponizej 11 w miescie nie jestem w stanie zejsc, na trasie troche lepiej ok 8-9 litrow. Czesci drogie moim zdaniem w porownaniu do wartosci auta.
Za ta cene mozna miec siermieznego passata b4 z szybami na korbe. Ja za 5tys kupilem z 2 poduszkami, klimatronikiem, elektrycznymi szybami i wszystko dziala. Fakt, zaniedbane troche ale za kilka tys wiecej mozna kupic jeszcze lepiej wyposazone w idealnym stanie. Wydaje mi sie, ze tylko 406 mogl by byc lepszym wyborem w tej cenie.
W zasadzie te drobiazgi najczesciej sie knoca co potrafi doprowadzic do szalu. Tylna wycieraczka (notabene zrobiona przez niemcow), zarowki podswietlenia tablicy, przyciski, skrzypiacy fotel, na mrozie polowa kontrolek lubi sie zaswiecic. Najwazniejsze, ze praktycznie wszystko mozna naprawic pod blokiem niewielkim kosztem.
W moim autko z powazniejszych rzeczy to zrobilem alternator bo sie po 230tys km skonczyl ale to raczej normalne, w koncu sie zuzyl. Regeneracja 300zl.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

11,0