Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Artur 126097, 12 lat temu
Silnik 1.9 dCi 107KM 79kW
Rok produkcji 2000
Renault Laguna I Kombi 1.9 dCi 107KM 79kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Fajny duzy bagaznik.
Silnik : Pompa wtryskowa-holowanie
Układ elektryczny : Alternator -awaria szczotek
Przeniesienie napędu : Przrepływomierz-mało mocy ale spalanie ponizej 5l/100kkm miasto
Duze wygodne auto.7000zł/2000r.Przpastny bagaznik.Masa klamotów za małe ceny na aukcjach do kupienia do naprawy i kazdy mechanik to zrobi+ nie potrzeba laptopa do naprawy go a to duzy plus.
1.9DCI 107KM średnio.Zeby jechac po mieście OK.Na trasie zeby sie toczyc 90-100km/h spoko moze byc tylko jak potrzeba wyprzedzic kogos to jest raczej srednio minus.Trzeba mocno wciskac pedał bo przyspieszenie jest kiepskawe czasem nawet do zamkniecia obrotomierza..Jak sie bujnie to idzie bardzo ładnie 120km/h nie robi wrazenia na tym motorze i aucie jedzie sie miło tylko zeby wyprzedzic rozbujac auto jest cięzko.Taka konstrukcja.Turbo jest Ok przepływke wymieniłem przyspieszenia rewelacyjnego nie ma.Zreszta czego sie spodziewac po 12.5s 100km/h.Praca motoru ładna miekka delikatna.Duzy plus za to.Silnik bez problemu potrafi isc na 3biegu 30km/h i na 4biegu od 40km/h ,5 czasem nawet z 60km/h
Skrzynia bez problemu.5biegów.Gdyby była 6 z laguny 2 to i przyspieszenie było by znacznie lepsze.I auto by odzyło.A tak jest ok bez zarzutu.
Układ jezdy jak francuz sredni-miekki wygodny dla pasazera,znacznie lepszy {twardszy} niz megana 1 99 po ifcie a miałem taka tez bo tam to porazka na miekko totalnie.Do przemiestrzania sie z punktu A do punktu B wsam raz.
Widocznośc Ok do przodu i na boki.Nie wiem czemu ludzie pisza stek bzdur ze zła widocznośc do tyłu.W koncu auto do malych nie nalezy {4,66m} i do tego mam kombi.Parkowanie wymaga nauczania ale zle nie jest.Choc niestety w Espace 4 GRAND parkowanie było znacznie łatwiejsze.Ostatnio dokupiłem parkrtonik za magiczne 55zl z wyswietlaczem odelgłości i nawet w mieści mozna ja wcissnąc na styk.strasznie to pomaga w manewrowaniu.Widocznośc bez narzekań.
Ok.Wszystkiego mozna dotknac z pozycji kierowcy.jedyny mankament to wieniec kierownicy dokładnie zasłania mi kontrolki na tablicy wskazników wiec tu raczej zle jest.
Climatronik.Sprzwnie działający ok.Tylko jak w kazdym reno wydajnosc dmuchawy jest mala,bardzo za mała.Ale nagrzewa i schłada wnetrze w miare dobrze.Drazni tylko ze nie mozna ustawic nadmuchu szyba+nawiewy w desce rozdzielczej tylko sa głupie pakiety szyba+nogi,srodek tylko,srodek+nogi
Nie ma co narzrekac.Mam 195cm siedzi sie nienajgorzej z tyłu za mna jezdzi zona 177cm i ma miejsce na nogi,nad głowami spoko.Bagaznik 540l pojemny zakupy wchodza spoko,wózek tez,kumpel ma E39 kombi i auto większe ale bagaznik tam to porazka płytki {410l}.Jako auto rodzinno-bagazowo -transportowe spełni swoja role BDB.
Dobrze wyciszone wnetrze.Bardziej słychac szum powietrzaniz silnik.Do 100-110km/h spokojnie mozna rozmawiac.120km bardziej szum powietra słychac niz silnik.Jak na konstrukcje z lat 90 20wieku niezle.
I tu nie wiem co napisac. 7l/100km miasto,6l/100km trasa jest do przezycia za auto co wazy 1500kg ale chyba rafiłem na egzemplarz zajechany.Wymieniłem -przepływomierz 200zł -pompe hamulcowa 300zł -pompe wtryskowa 200zł !!!! {Tak WTRYSKOWĄ} -alternator 300zł .Przebieg auta licznikowy 195 tys km ale uważam rzeczywisty na 395tys km. pozatym standartowo zawieszenie robie bo do roboty jezdze wyboista droga to raz w roku zaweszenie przód 600zł i standart c sie wymienia -klocki hamulcowe 100zł kpl na os -rozrzad 500zł itp
Węzyki na odpływie oN z listwy CR-20zł
Pompa wtrysoka -200zł Pompa hamulcowa-300zł Przepływomierz -230zł Alternator -300zł Zawieszenie przód co rok 600zł Nie weim czy to zle? Przebieg auta 195tys Km/395tys km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 107KM 79kW [l/100km]

6,6