Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

marcin, 13 lat temu
Silnik 2.2 D 84KM 62kW
Rok produkcji 1996
Renault Laguna I Kombi 2.2 D 84KM 62kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : duży bagażnik i silnik który jest naprawdę najlepszą rzeczą w tym samochodzie. na pytanie zy kupił bym ten samochód znowu powiem niestety tak ponieważ dla porównania vectra rdzewieje i silniki złe, vw passat - wygląda za te pieniądze jakby powstał conajmniej za czasów hitlera i sprzęgło jeszcze droższe.
Przeniesienie napędu
Usterkowość
Silnik ma małą moc ale ogólnie niejest źle, trzeba przyznać że jest elastyczny ale osiągi rozpędzania niesą rewelacyjne. Duży ciężar na przyczepce nawet się nie zadusił \"podłączyć brony i w pole\" ale przyspieszenie moim zdaniem trochę za małe już ja 2010 rok
skrzynia poprostu normalna.
miękka długość samochodu powoduje uczucie podsterowności, ale się trzyma, największym problmem są przeguby które są jedną całością z pułosiami, awaryjne zawieszenie jak na polskie drogi a zarazem kosztowne choć łożyska kół przednich 30 zł a mcphersona 23 zł ale reeszta już kiepsko, drogie wachacze drążki.
jak na samochód kombi normalnie.
ergonimia prosi o pomste do nieba, samochód wygodny, ładna kanapa z niego, ale żeby w samochodzie segmentu d niebyło trzymaka na napoje?? przecież to samochód stworzony do pokonywania kilometrów a nie jazdy do supermarketu. To jest mało 1996 rok zamiast schowka jest poduszka a za schowek robią kieszenie w siedzeniach. WSTYD.
Ogrzewanie dobre, niemam klimatyzacji więc niejest bardzo awaryjnie. Raz wysiadły mi szczotki w silniczku koszt 20 zł bo sam naprawiłem, pękła nagrzewnica koszt 100 zł i własna praca.grzeje dobrze, chłodzi również dobrze nawet bardzo dobrze mimo braku klimatyzacji.
mama 190 cm i jest dobrze z nogami nad głową niedużo zostaje, pasażerowie również niemogą narzekać.
Wyciszenie jest ok, niesłychać zawieszenia silnik również jest bardzo dobrze wyciszony
miasto 8-9 litrów, trasa 5,8 - 6,5 zyli dobrze, 2200 cm trzeba jakoś nakarmić
czasami mam już dosyć tego samochodu. Jeżdże nim trzeci miesiąc, zrobiłem nim już 34000 i w tym czasie wymienione, prawe łożysko koła, lewe łożysko mc pherson, pospawane siedzenie, nagrzewnica, sztotki na silniczku dmuchawy, prawy drążek, lewy wachacz. Może i dużo kilometrów nim robie i nieouszkując się niejeżdże powoliale tyle w tak krótkim czasie?? W obecnej chwili mam do wymiany sprzęgło, poprzednie rzeczy dużo mnie nie kosztowały choć siedzieć prawie co sobota pod samochodem to już umarłego ruszy ale sprzęgło niestety już mechanik, trzeba odpiąć skrzynię, silnik poluzować, wyjąć alternator i rozrusznik koszt łącznie z częściami 700 zł czyli niemało.
z poważnych usterek to płyn w środku kabiny w trakcie jazdy bo rozszczelniła się nagrzewnica, druga rzecz sprzęgło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 84KM 62kW [l/100km]

6,3