Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 2001
Renault Laguna II Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Ma swój urok, bogate wyposażenie nawet w podstawowej wersji w przeciwieństwie do niemieckich konkurencji, trzeba być ostrożnym na kartę które niestety z czasem mijających lat może ulegnąć awarii, lecz koszta naprawy, lub kupna nowej są mniejsze niż koszta nowego kluczyka innej marki, jeżeli trafi się na zadbany egzemplarz można cieszyć się Laguną latami bez poważnych awarii, zła opinia modelu jest zbytnio przesadzona, ludzie chcą taniego auta ale w stanie salonowym, zimne luty w climatronicu czy innym elemencie elektronicznym to normalna sprawa w prawie pełnoletnich autach, francuska wygoda w połączeniu z bezproblemowym benzyniakiem daje przyjemną jazdę na co dzień, trzeba jednak sprawdzać czy skrzynia biegów nie ma wycieków oleju, u mnie niestety tak było gdzie zaniedbałem problem trochę nieświadomie i padła mi skrzynia a koszty używanej nie są małe, oczywiście do benzyny, jednak jeśli dba się o samochód to jest naprawdę godne polecenia, jedyne do czego mogę się przyczepić przez te kilka lat to średnio wytrzymałe zawieszenie, lecz ceny części tanie, i plastiki w kokpitu z czasem skrzypią i średnio są spasowane, ale reszta bardzo na duży plus.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

8,7