Lista ocen Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 (121) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~L00ser
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Skrzynia chodzi trochę jak flaki z olejem. Większość biegów wchodzi leniwie, lekko, ale sporo za luźno, a za to wsteczny precyzyjnie, ale bardzo ciężko. Zdecydowanie brakuje 6 - przy 120 km/h jest już za głośno.
~Rafał
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Biegi zmienia płynnie,nie szarpie, przy prędkości autostradowej 4-biegowy automat radzi sobie ale przydałby się 5 bieg, na co dzień wystarcza. Przy wyprzedzaniu szybko redukuje, a zawsze można samemu zmieniać biegi.
~Lukasz M67
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Moja wersja to automat ale Renault nie ma pojecia o skrzyniach automatycznych. Do tego awaryjna ale na to moze miec wplyw jakosc obslugi w serwisie bo usterki zaczely sie wlasnie po pierwszej wizycie w Renault.
~kierowca
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Awaria skrzynia za granicą holowanie auta do polski plus wymiana skrzyni 2500zł. Przyczyna banalna odkręcona śrubka od zębatki 5.biegu i to narobiło bałaganu, wymieniona skrzynia chodzi dobrze.
~skowron
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Niestety skrzynia biegów jakby nie od tego auta... zdecydowanie brakue 6go biegu; na 5tce po przekroczeniu 3tys obr/min (110km/h) robi się okropnbie głośno w kabinie i czuć, że autko się męczy.
~Mikołaj Zasada
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
To jest słabszy punkt tego auta. Biegi chodzą lekko, ale nie precyzyjnie. Mam problemy z czwórką nieraz mi wyskakuje, ale narazie jeszcze poczekam nie wiem czy już coś sie tam psuje, czy ten typ tak ma.
~Waldek Pomowski
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
zle usytuowana dzwignia zmiany biegow (niezbyt wygodnie sie je zmienia) no i to cholerne sprzeglo (bierze bardzo wysoko), bylem juz w kilku ASO ale wszedzie slysze to samo... to tak jest
~Bogdan Owalalski
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Biegi wchodzą płynnie bez większych oporów. Po zakupie puszczając sprzęgło trochę szarpalo ale po 2 miesiącach padła skrzynia. Zakupiłem druga wymieniłem olej i było ok.
~Piotr PPP
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Skrzynia biegów pozytywnie mnie zaskoczyła. Biegi wchodzą bardzo lekko i precyzyjnie. Może trochę zbyt długie przełożenia, ale przecież to nie jest sportowe auto.
~paweł
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Dlugie przelozenia, ale pracuje dosc precyzyjnie. Dziwne zachowanie przy wlaczaniu pierwszego biegu gdy samochod jeszcze sie nie zatrzymal w trakcie cofania. Podobno ten typ tak ma.
Renault Laguna II Hatchback