Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

mm, 17 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Rok produkcji 2002
Renault Laguna II Hatchback 3.0 V6 24V 207KM 152kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Ten samochód z tym silnikiem po prostu fruwa i nie ma co go porównywać z jakąś Corollą, Astrą czy innym badziewiem. Nie wiem skąd się biorą opinie o tak dużej usterkowości tych samochodów. Pewnie wpływ na to mają drobne usterki i ceny w autoryzowanych serwisach, które są niedorzeczne, ale jak ktoś nie umie zmienić spalonej żarówki to już jego problem, niech kupi Yarisa. Jeżdziłem wieloma samochodami, w tym Hondą (3 latkiem) i BMW (5 latkiem), a także Oplami, Fordami, itd. i bylo dużo gorzej z niezawodnością.
Kultura pracy silnika rewelacyjna, nie ma nawet co porównywać z Mondeo v6,czy Vectrą B (nie wiem jak C). Dynamiczny że łeb urywa. 240 km/h bez problemów. Przy niskich obrotach tylko mruczy, powyżej 4500 zaczyna krzyczeć jak bestia.
Skrzynia jest automatyczna z Tiptronic-kiem. Bardzo szybka zmiana, bez problemów.
Prowadzi się OK. Zawieszenie jest z jednej strony komfortowe a z drugiej nadaje się do dynamicznej jazdy. Nie próbowałem szybkich zakrętów ale przy normalnej szybkiej jeździe jest OK. Pracuje bezszelestnie.
OK + ma parktronic.
Podwójny Climatronic - działa rewelacyjnie, tylko należy dbać o filtry.
Dużo miejsca, a jednocześnie nie jest "rozlazły".
Bezszelestny do 150 km/h, potem b. cichy.
Jeśli go porównać do Seicento to pewnie smok, ale jak na 3l jest OK. Jeżdziłem Mondeo 2.5 v6 i paliło średnio o 2l na 100 km więcej.
Przez 35 tys km. wymieniłem tylko cewkę zapłonową na jednej ze świec za 190pln i akumulator, który był od nowości.
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V 207KM 152kW [l/100km]