Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

scaniar, 13 lat temu
Silnik 1.9 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 110KM 81kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Jezeli ktoś boi sie kupić Lagunę to powiem tak. Auto bierzcie z pewnych rąk. Po zatrzymaniu nie gasimy od razu a i po uruchomieniu nie dajemy w pedał na max. Przestańmy sie bać Francuzów.
Jak ktoś sie przesiadł z Meganki która miała ponad 60 kM na Lagunę 107 kM to naprawde zauważy róznicę. Silnik pracuje ładnie, spokojnie i cicho.
Jak na razie odpukać - wszystko ok. Biegi wchodzą lekko i bez zgrzytów. Pracuje cicho i precyzyjnie.
Bez problemów. Nasze dziurawe drogi dobiją napewno każde auto chociaz bylo by z tytanu. Bardzo czuła na kazdy ruch kierownicą. Fajne resorowanie.
No własnie. O ile do przodu i na boki jest ok o tyle przez tylną szybe widac nie bardzo wiele. Wiem że kazdy podchodzi do tego inaczej jednak ta widoczność mogła by być lepsza.
Powiedzmy krótko. Nic dodać i nic ująć.
Klima super. Nie wiem czy był sens montowac do auta klimę dwustrefową ale skoro tak konstruktorzy Renault wyposazyli te auta to niech tak zostanie. Ogrzewanie bez zastrzeżeń.
Przód naprawde wygodny. Jeżeli chodzi o tył to mogło by byc trochę lepiej. Bardzo duży plus za zagłówki oraz podłokietniki.
Jak dla mnie bardzo dobre.
Paliwo!!!!!!!!! To chyba najbardziej przeglądany dział każdego właściciela jak i potencjalnego kupca. Wiadomo - "zanim kupię zobaczę ile zżera paliwa". Ostatnio trasa (taka mała) Chojnów-Szklarska Poręba-Harrachov-Chojnów - około 180km. Prawie cały czas pod górę i z góry. Ostre zakręty. Fakt że nie przekraczałem 110 km/godz a wiekszość drogi przebyłem z szybkością przepisową ze względu na charakter dróg - średnie zużycie ON wyniosło 5,2 l/100km. Myslę że jak na takie auto z taką wagą oraz takimi gabarytami wynik jest super!!!!!!!!
Miałem do wyboru: VW Passat z 2001 roku z przebiegiem 189.000 tys, Ford Mondeo 2001 rok i Renault Laguna z 2002. Okazało się że Passat ma prawie 400.000 km przebiegu, Mondeo jest powypadkowe i zaniedbane w srodku (powycierana i powypalana tapicerka). Wzięłem Lagunę z udokumentowanym przebiegiem i historią.
Jak na razie poza dziwnym skrzypieniem plastiku w okolicach deski rozdzielczej - uwag brak
Na dzień dzisiejszy nic sie nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 110KM 81kW [l/100km]

6,3