Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

konrad, 16 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Leje i jade - odpukac w niemalowane drewno ;) Ludzie ogolnie boja sie tych samochodów ale prawda jest taka ze awaryjnosc maja taka sama jak inne auta, Trzeba dbac i pamietac ze to nie jest czolg a nasze drogi sa takie a nie inne. Moim zdaniem, Swietny samochod, polecam kazdemu kto duzo podruzuje badz ma rodzine. Wygodny, komfotowy i piekny samochód
Auto bardzo dobrze wyciszone, przy 120 - 135 kompletnie nie slychac pracy silnika, przy przyspieszaniu oraz powyzej 140 slychac ale jest to bardzo przyjemny (bynajmniej dla mnie) - fajnie buczy :D
Niektorzy narzekaja na to, ze biegi nie wchodza, ja osobiscie nie moge tego powiedziec (poprostu trzeba umieć to robić) auto sprawia mi niesamowita frajde z jazdy, biegi przeklada sie krotko i sprawnie, nie trzeba wykonywac dlugich ruchow...
no to fakt, nie jest to sportowe auto, mozliwe ze nie jest tak sztywne jak np Bora ale powiem tak przy dobrych amortyzatorach nie ma bata na to auto, a na deszczu wielka frajda gdy zaczyna sie wlaczac kontrola tkacji - oczywiscie w granicach rozsadku!!!!!!!!!!! W trasie za to ma 5+ zaden niemiec, nie moze sie z nim rowniac, poprostu sie plynie, pieknie wybiera nierownosci przy tym kiedy zbliza sie zakret nie musimy sie bac ze "wyplyniemy".....
Wszedzie OK oprocz oczywiscie tylu w wersji LiftBack...trzeba sie przyzwyczaic. Osobiscie mi to wogole nie przeszkadza
Wszystko pod ręką, super!
Mimo malych problemow z Ciegnem od ogrzewania, wszystko w porządku, szyby odparowywuja szybko, jest OK
A tu jest pieknie, mimo takich gabarytów samochodu czujemy sie tak jakby wszystko bylo stworzone specjalnie z myślą o nas - kierowcach (nie ujmujac nic przestrzeni dla pasazerow ktorej jest az nad to), ja sie czuje tak jakby samochot mnie oplatal - jezdzi sie super, do tego fotele trzymaja swietnie.
tak jak pisalem wyzej do 135 cisza, tak juz po wyzej 170 robi sie powiedzmy glosno - ale to mily dzwiek jest.
Ok. jak na taki samochod to jest super. Srednie spalanie wychodzi mi w granicach 6.3 - 6.5. W trasie przy predkosci 120 komputer pokazuje niecale 5l... Ale zaznaczam - autem z silnikiem dCi trzeba umiec jezdzic. Wyczuc dobrze moment obrotowy i cieszyc sie zjazdy wykorzystujac go.
Ceny rocznikow 2003 nie sa dosc wygórowane, wzamian otrzymujemy naprawde bardzo dobre auto!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

5,7