Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

m.pyciu@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2002
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : To, ze zaczelo mi sie podobac auto francuskie. Jeszcze dziesiec lat temu bylem mechanikiem i krew mnie zalewala jak przyjezdzal francuz. Duzo sie zmienilo od tego czasu ciesze sie ze podjalem to ryzyko. Polecam.
Układ elektryczny : Wszyscy narzekaja Ja nie ,podejrzewam ze pisza tylko Ci ktorym sie cos sypalo Ci ktorym wszystko dziala nie bo niema poco
Przeniesienie napędu : Trzeba zwracac uwage na poziom oleju w skrzyni
Ja jestem zadowolony.
Jest to angielska wersja \"lali\". Po zakupie zrobilem caly serwis. Cicha praca silnika, w kabinie wogóle nie slychac silnika,ladnie sie zbiera, turbinka zalacza sie okolo 2300 takze idzie pojezdzic oszczednie ale tez jak na dci z pazurem może nie lwa, ale z pazurem.Nie ma problemow z dymieniem nie pobiera oleju latwo odpala nawet zimom a ma juz troszke przejechane
W moim aucie jest troszeczke oporna w porownaniu do mojego ostatniego auta a jezdzilem vw bora, nieraz jedynka i trojka sa lekko oporne ale juz sie przyzwyczailem. Fajnay jest w tej skrzyni 6 bieg na trasie jest elastyczny i ekonomiczny.
Prowadzi sie dobrze choc przy zakupie musialem wymienic obydwa wahacze oraz drazki stabilizatora poniewaz sciagalo mnie mocno w prawo.No ale mial juz troche przechulane wiec mialy prawo.Co do wspomagania za delikatne ale to kwestia gustu
Widocznosc dobra zarowno z przodu jak i z tylu.
Wszystko wydaje si byc pod reka ,fajny jest pilot radia przy kierownicy.Minusem jest pokretlo od ustawiania pozycji swiatel jest zbyt schowany pod kierownica ,zeby je znalesc trzeba oderwac wzrok od kierunku jazy.
Wymienilem filtr kabiny ale i tak czasami sie mocno zaparuje ,ogrzewanie w porzadku silnik zima w miare szybko lapie temperature a/c padlo musze nabic i odgrzybic ale to po zimie.
Jest sporo miejsca pasazerowie sobie chwala ,kierowca czyli ja mam uwage: ustawienie na ledzwie malo komfortowe po zatym ok.
Jest cicho. Denerwujace jest tylko trzeszczenie deski rozdzielczej.
6,5 litra an 100 km w trybie mieszanym miasto trasa pokonuje prawie 70km dziennie do pracy.
W Angli super za moja Lale zaplacilem 1500F okolo 400F za pelen serwis znaczy sie plyny oleje filtry komplet rozrzadu klocki hamolcowe.
Linki podnoszenia szyb sie zerwaly,a/c padlo tzn trzeba nabic i odgrzybic, wymienione wachacze,blokada kierownicy nie dziala,to chyba na tyle.
Odpukac narazie nic polecam.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,1