Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Renault Laguna II Kombi 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Ten silnik to moim zdaniem minimum czego potrzebuje auto o tej masie. Auto uzytkuje w UK, poruszam sie miasto (70%) i trasa (30%) średnio potrzebuje okolo 8.5 l/100km - przy obrotach do 3000 - wiec oszczednie.
Mimo w niewielu dziur musiałem wymianiac drążki kierownicze, sworznie wahaczy... Mozliwe ze to wina poprzedniego właściciela???
Gdy kupiłem samochód, klima już nie działała w UK to nie problem, nie probowalem nawet jej nabic, jakos te kilka dni upalow przedtrwam z otwarta szyba ;)Kolejna sprawa, blad ladowania alternatora - na desce rozdzielczej od zakupu. Ostatnio gdy naprawde aternator sie zepsuł mialem niespodzianke. To byla jedyna powazna naprawa, alternator+akumulator+uzywane zegary. Zegary kupili w warsztacie uzywane za 50GBP, nie oplaca sie tu tego naprawiac bo godzina pracy warsztatu to 50GBP + VAT, taniej bylo kupic uzywke. Wiem ze nie ma problemu z naprawa takiej usterki, jak ktos potrafi lutowac to wystarczy sciagnac deske i ze schematem usunac zimmy lut. Z drobiazgow czesem szyba sie zacina przy zamykaniu, ja nie jestem pedantem i pedanta nie polecam tego auta, drobe (dla mnie nieistotne sprawy) moga kosztowac - np nie dziala podswietlenie panelu automatycznej klimy - znowu lutowanie, ja pasuje, w nocy wlaczam lampke i reguluj temp. Podsumowujac auto wygodne, pakowne, zaden wyscigowiec, dobrze wyposazone, z przecietna awaryjnoscia jak na 12 letni samochod. Mnie do tego auta przekonala cena. Dwa lata temu za 10 letnia lagune z przebiegiem okolo 158tys km (98tys mil) zaplacilem 1650 GBP. Kawal samochodu za male pieniadze. Aha licznik napewno nie krecony, w UK na kazdym potwierdzeniu zaliczenia rocznego przegladu jest wpisywany przebieg, ja mam papiery od pierwszego przegladu. Ode mnie laguna ma 4 z malym +. Pozdrawiam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 120KM 88kW [l/100km]

8,3