Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Maciek, 14 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Oprocz problemu z kartą nic sie nie dzieje,a przecież auto jest nią nafaszerowane :)
Zawieszenie : Tuleje belki tylnej-w przeciągu 4 miesięcy będe wymienial drugi raz,za pierwszym razem chyba warsztat spindolil sprawę i źle zamontował.Więcej będe wiedzial jak oddam je do reklamacji :)
Układ elektryczny : Tylna wycieraczka-nie dziala,pewnie dlatego że nigdy nie była używana to
Układ hamulcowy : Ręczny-trzyma jakby gorzej niże gdy kupowałem auto,a podobno byl robiony,zajrze jak sie zrobi cieplej :)
Według mnie w zasadzie nie ma do czego sie przyczepić,zawieszenie na Naszych drogach ma prawo sie rozlecieć w każdym aucie..innych bardziej uciążliwych usterek jeszcze nie przechodzilem na szczęście
Troche zbyt głośno chodzi na 3 i 4 biegu jak dla mnie powinno być nieco ciszej.Ogólnie elastyczność i osiągi są dość dobre.
Skrzynia to jakaś kicha,pomimo że wymienilem poduszki nadal gałka przy ruszaniu cofa sie do tyłu.Chyba coś jest nie tak z cięgnem elastycznym ,co w przypadku 5 letniego auta nie powinno mieć miejsca.
Bardzo dobrze sie prowadzi,nawet na dość szerokich 16 calowych felgach trzyma sie dobrze drogi.
Bez zarzutu.Bardzo dobra
ok
Na te chwile bez zarzutu,i co ważne-w zimie nie ma ani grama pary czy zamarziętych szyb od środka,co mnie zawsze denerwowało niesłychanie.Pewnie to dlatego że raz w tygodniu osuszam powietrze klimatyzacja a nie tylko nawiewem .Polecam tym którzy mają wiecznie zamarzięte szyby od środka :)
Jest naprawde ok :)
Na niskich biegach zbyt głośna,za to na 6 biegu przy prędkosci 120-130 rewelacyjna :)
Mam dostęp do dość tanich części z racji mojego zatrudnienia,więc moja ocena jest może na wyrost,ale dam "czwórke" :) i naprawde jak czytam niektóre komentarze w których piszecie ceny wzięte z nieba to śmieje sie pełną gębą...no bo jak można za tuleje belki tylnej dać 1000 zeta skora ja zapłacilem za nie 80? :)Zużycie,hmm..w zimie przy -15 dochodzi do 10 litrów,za to latem po mieście można 7-7,5 śmialo z tego wielkiego auta "wyciągnąć" więc jest ok :)
Tylna wycieraczka sie zapiekła ,zabiore sie za to jak będzie ciepło..i wczoraj mi karta padła ,wyśle ją do naprawy bo podobno można to za malą kase naprawić :)
Jak narazie zawiodł mnie tylko raz,ale każdy akumulator przy -20 stojąc 2-3 dni ma prawo nie zakręcić :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

7,6