Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

maxik, 8 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
To mój pierwszy diesel i muszę przyznać ze jestem mile zaskoczony.(Tym bardziej że tyle złego słyszałem o lagunach w dieslu).
Jak dla mnie super .Troche może zamóliłem auto przez krótkie trasy ,ale ogólnie pomimo przebiegu 268 tys. km.auto ciągnie do przodu bez problemowo.Jeżeli dbamy o regularną wymianę oleju i filtrów,to lagunka pojeżdzi jeszcze drugie tyle tys. km.oile poprzedni własciciele również sumiennie dbali o przeglądy.
skrzynia pracuje idealnie ,a 6 bieg powyżej 90 km.sprawdza się znakomicie
przez dwa lata wymieniłem końcówki drążka,gumy na stabilizatorze, łączniki stabilizatorów,tuleje belki tylnej ,ale przy naszych drogach myślę że to normalne,chociaż zawieszenie ma bardzo miękkie.(proponuje wymieniać na oryginały,albo zamienniki dobrej jakosci.)
jak na diesla w miarę cicho w srodku
Tragedi nie ma .Cześci dostępne bez problemu ,ceny jak na oryginały przeciętne ,takze jest ok.
za auto z 2005 dałem 11,200 z przebiegiem 248 tys km.Auta szukałem ponad 3 miesiącei od początku wiedziałem że to będzie laguna II w kombi.Lecz szukałem zadbanej od ''szczerego własciciela''.I sie opłaciło czekac .Nie moge narzekać .Z tymi drobnymi usterkami kazdy moze sobie poradzić sam.Ogólnie do francuza mósimy mieć zaufanego mechanika ,lub najlepiej naprawy wykonywać samemu .
Tylna wycieraczka w wersji kombi, zerwana linka podnoszenia szyb

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,9