Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

puggiblue, 5 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Renault Laguna II Kombi 2.0 dCi 150KM 110kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Słysząc źle opinie o lagunach, myślałem że wchodzę na minę, a auto okazało się mega wygodne, świetnie prowadzące się i ogólnie fajne, dobrze wyposażone itd.
Przeniesienie napędu : Kupiłem z zamontowanym stałym kołem zamachowym na zwykłym sprzęgle, które po czipie zaczęło się ślizgać - nie wiedziałem o tym, bo tak płynnie i dobrze działało. Wymieniłem na dwumas jak fabryka przewidziała, ale koszt był wysoki, o czym wspomniałem już wyżej.
Ogólnie z auta byłem bardzo zadowolony - komfort, fajny niezawodny silnik, dobre wyposażenie. Minus za niezbyt ekonomiczny motor.
Silnik zczipowałem, bo 150KM na autostrady było za mało, niestety jego urok był taki, że poniżej 1900 obr.nie chciał się wkręcać, co w mieście było irytujące. Plus za bezobsługowy rozrząd, brak awarii osprzętu, kulturę pracy.
Nie haczyła, lekko działała, brak uwag negatywnych.
Szybka na zakrętach, twarda, ale bardzo wygodna.
Miałem bezwypadkową, więc nie miałem najmniejszych problemów z korozją. Blachy i lakier mocne.
Bardzo dobra, nie miałem problemów z jazdą.
Wszystko na swoim miejscu, nie miałem zastrzeżeń.
Klimatyzacja niezbyt wydajna - rozsypał mi się kompresor, więc robiłem wymianę na nowych elementach i niestety wydajność nie wzrosła. Ogrzewanie dawało radę, ale trzeba czekać na ciepło - ogólnie nie lubię za bardzo grzać, więc wystarczało mi. Wentylacja ok, szyby nie parują.
Miejsca w kombi wystarczy dla każdego.
Bardzo dobrze. Przy wyższych prędkościach nie huczal, było komfortowo.
Niektóre części drogie - np.dwumas z wymianą kosztował mnie ponad 3 tys.zł. Inne części typowe ceny dla rodzaju. Spore zużycie paliwa.
Dla mnie ok, ceny używanych niewygórowane, o nowych nie mówię, bo mnie nie dotyczy.
Wersja poliftowa pozbawiona jakichś wad, więc było ok.
Nigdy mnie nie zawiodła, ale usterki wychwytywalem wcześniej, zanim doszło do awarii blokującej możliwość jazdy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]

8,8