Lista ocen Renault Laguna II (728) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 796 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sylwester
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
miałem kilka razy problem, do tego problem z serwisem, który nie potrafił sobie z tym poradzić, dźwignia skrzyni biegów przy dodawaniu gazu żyła własnym życiem - odskakiwała o 10 cm - w serwisie wymieniali wszystko po kolei każać sobie słono płacić. Wreszcie pojechałem z samochodem do znajomego mechanika, który odrazu załapał o co chodzi.
~Maciej G.
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Powiem tak,tragedii nie ma,ale strasznie brakuje 6 biegu i to jest chyba największy mankament tego auta. Biegi są dziwnie zestopniowane,przy 130 km/h jest już prawie 4 tysiące obrotów i silnik wyje niemiłosiernie, a nie jest to przyjemny dla ucha odgłos. Przychodzi moment,że aż chce się wrzucić 6 bieg, a tego niestety brak...
~Łukasz
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Skrzynia jak skrzynia - jest. Szkoda że nie 6 biegów. Ogólnie biegi bardzo krótkie i po wyżej 120km/h chcesz wrzucić szóstkę a tu rzić - niema! Biegi wchodzą bardzo lekko i precyzyjnie - jednym paluszkiem - czysta przyjemność. Co do obsługi skrzyni to jak na razie spokój - olej jest, brak wycieków, półosie spoko.
~gudmund
Kombi 2.0 IDE 16V 140KM 103kW
Istotna sprawa: zawsze stosować olej dokładnie taki, jaki jest przewidziany w instrukcji danej skrzyni biegów. Miałem problem po wymianie na oleju na "przecież o prawie takich samych parametrach". Biegi "haczyły" powodując sporą frustrację. Po ponownej wymianie na właściwy, problem natychmiast zniknął.
~Ppiat
Hatchback 2.0 dCi 150KM 110kW
Praca skrzyni mogłaby by być bradziej precyzyjna. NIe nadaje się do sporowej jazdy, no ale to nie wyścigówka. Dużo bardziej precyzyjna jest w następnej generacji - pracuje gładko i bez problemów. Trwałość oceniam na dobrą, znacznie polepszyła się jakość zastosowanych elementów. Brak wycieków lub innych objawów nieszczelności.
~Błażej
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Skrzynia podobnie jak silnik i jest zestrojona na komfort. W trybie automatycznym biegi zmieniają się płynnie i spokojnie. W manualu moment zmiany jest sporo opóźniony w stosunku do momentu pchnięcia dźwigni. Tryb manualny zapewnia jednak natychmiastową redukcję po wdepnięciu gazu do samego dna i wtedy robi się naprawdę ciekawi:)
~anpart
Hatchback 3.0 V6 24V 207KM 152kW
skrzynia ma za długie przełożenia i przez to nie wykorzystuje w pełni możliwości silnika, no bo jak tu auto ma zrywnie ciągnąć jak przy 180 na godzinę ma 3300obr/min-przecież to nie jest motor12cylindrowy!! Biegi zmienia bez szarpania,troszkę za długo myśli-w passacie podobała mi się bardziej-choć silnik znów lepszy w renault.....
~60tyskm/rokwPolsce
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Brak precyzji. Wchodza biegi bezproblemowo, ale jest uczucie "dopasowywania" - czyli po prostu czuć synchronizację. Pomaga precyzyjne ustawianie obrotów silnika do prędkości na danym biegu. Ćwiczyłem w poprzedniej epoce malucha, więc nie mam specjalnego problemu. Ale kultury forda, że nie wspomnę japończyków - brak
~Western
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Ze skrzynią biegów nie miałem żadnych problemów. Dałem tylko dobrze a nie doskonale, tylko dlatego, że lewarek trochę ciężko chodzi. Nie tylko w moim egzemplarzu ale i w każdym modelu bo się pytałem z ciekawości. Co prawda nie jest to też jakąś wadą bo biegi wrzucają się bardzo łatwo.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~WrednyWWA
Hatchback 2.0 i 16V 135KM 99kW
Dość przestarzała konstrukcja. Wyraźnie brakuje piątego biegu, co widać po obrotach silnika i wysokim spalaniu w trasie. W samochodzie o przebiegu ponad 200000 km nie występują szarpnięcia i nieprzyjemne skoki skrzyni, co oznacza, że konstrukcja ta jest w miarę trwała i sprawuje się dość dobrze.