Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour Phase II

Maciej, 3 lata temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Renault Laguna III Grandtour Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Laguna to auto dla osób, które cenią sobie święty spokój. Porządne auto, które nigdy mnie nie zawiodło.
Wysoka kultura pracy, fajna elastyczność rozsądne spalanie. Czego chcieć więcej od diesla. Moment obrotowy wystarczający. Sprawnie wchodzi na obroty i nie jest głośny nawet na wyższych obrotach. Najlepiej pracuje przy ok 2 tys. obrotów na min. Odpala na "pyknięcie".
Sama skrzynia jest dobrze zestrojona z silnikiem i nie mam zarzutów do jej pracy. Mały minus za dość gumowatą pracę lewarka zmiany biegów. Nie jest to uciążliwe, ale raz na sto razy zdarza się nie trafić w odpowiedni bieg.
Komfortowe i jednocześnie dość sztywno zestrojone. Trochę jak nie francuskie. Przypomina bardziej auta niemieckie. Zakręty bierze gładko. Jedną gwiazdkę odejmuję za wg. mnie trochę za głośną pracę tylnej belki na poprzecznych nierównościach.
Auto bardzo dobrze zabezpieczone antykorozyjnie. Lakier OK. Nie mam uwag.
Jak się wsiądzie do Laguny III to sobie człowiek myśli..no auto jak auto. Po kilku kilometrach...no całkiem spoko. Fajnie jedzie. Po długiej trasie wysiadasz i mówisz...dobrze się jechało, szkoda że tak krótko :)
Wszystko na swoim miejscu. W wersji z joistikiem sterującym komputerem brakuje troche miejsca na kubek. Jest jedno wysuwane z konsoli, ale przydałoby się jeszcze jedno. Dziwi mnie, ze producenci aut nie montują uchwytów wysuwanych dla pasażerów np. z tunelu środkowego. Wtedy ten jeden dla kierowcy by wystarczył. Dodam mały minus za uchwyty do isofixa. Są za wysoko przez co foteliki ze sztywnymi uchwytami wiszą w powietrzu (tylna część fotelika). Dobrałem fotelik, który pasuje, ale trochę to trwało. Wg. mnie inżynierowie systemu isofix w Lagunie zaspali.
Grzeje szybko, nawet przy dużych mrozach. Latem chłodzenie bez zarzutu. Pasażerowie z tyłu mają nawiew z tunelu. Klimatyzacja dwustrefowa działa na tyle dobrze, ze czuć różnice po obu stronach auta. Plus za podgrzewane nie tylko siedzisko foteli ale też oparcie.
Jest OK. Dzieci i dorośli się mieszczą bez problemów.
Jest cicho jak na tę klasę auta. Auta klasy premium na pewno są lepiej wyciszone, ale w Lagunie jest przyjemnie nawet podczas wysokich prędkości.
Ubezpieczenie niższe niż VW, Mazda, Honda itd. a auto równie dobre. Pali tyle ile wleje, ale nie jest smokiem. Części tanie. Auto już jest na rynku dość długo.
Za te pieniądze nic lepszego w tym roczniku nie znalazłem. Może gdyby dodać 15 tys. zł to można szukać czegoś bardziej prestiżowego tylko po co?
Kompletnie nic się nie dzieje. Serwis ASO na przeglądach i tyle. Wszystko działa.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]