Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour Phase II

kulfon, 7 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2014
Renault Laguna III Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : wyposażenie i wykończenie w środku. Skóra i plastiki klasa sama w sobie... niejeden co zaglądał do środka był pod wrażeniem. Do tego jeszcze nagłośnienie bose... mmmm poezja.
Po 10ciu latach przesiadłem się z "niemieckiego" Tourana żeby teraz sprawdzić "francuza. Kupiłem dwulatka z niewielkim przebiegiem (raptem 10tys). Przejechałem już 5tys i powiem szczerze, że naprawdę auto bardzo fajne a jazda jest przyjemnością. Dodatkowo masa bajerów umila każdą trasą. Szczególnie system bose...coś pięknego.
Działa bez zarzutu, zobaczymy jak zrobię więcej kilometrów.
Pierwszy raz mam przyjemność prowadzić samochód z automatem, komfort jest bez porównania.
dobrze trzyma się drogi, jest to też zasługa systemu 4control.
w zasadzie nie ma do czego się przyczepić, lusterka boczne są naprawdę duże.
ktoś już pisał tutaj przy lagunie że ciężko jest znaleźć dobrą pozycję za kierownicą. I coś w tym jest od czasu do czasu pobolewa mnie prawa noga... miejmy nadzieję że przyzwyczaję się bo we wcześniejszym samochodzie siedziałem wyżej (vw touran)
nie ma się do czego przyczepić, nagrzewa się dość szybko (pomimo że niektórzy piszą że diesel długo się grzeje)
z przodu miejsca dużo, z tyłu dzieci też nie narzekają a jest ich 3.
cały czas wszystko porównuję do vw touran którym jeździłem 10lat i we wszystkich kategoriach to jest przeskok nie do opisania. Tutaj nawet przy 140 na autostradzie jest bardzo znośnie.
na razie oprócz paliwa nie poniosłem żadnych kosztów, spalanie w porównania do tourana duuużo wyższe, ale cóż komfort i moc kosztuje. :)
ciężko coś powiedzieć... kupiłem dwu latka w bardzo dobrej cenie.
na razie nic.
też brak