Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour Phase II

adam k, 5 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2012
Renault Laguna III Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto,dość szybkie,mało pali,komfort i sportowe prowadzenie z systemem czterech kół skrętnych.To auto którym im jedziesz szybciej tym jazda robi sie przyjemniejsza tym bardziej że auto bardzo dobrze wyciszone
175 ps w dieslu pracuje jedwabiście,ciągnie dobrze do prędkości 180-190,nie jest to moc 3.0 tdi ale za to spalanie 6,5 a nie ok 10,silnik na łańcuchu
Automat 6 biegów,nie jest to szybkość dsg ale z tym silnikiem sie sprawdza.Z dwa razy na początku jak sie przesiadałem z auta co ma dsg to zdarzyło sie że ja wciskam gaz a tu d..pa !!!!.Ale jak troche pojeździłem Laguną to wsiadam do auta żony z dsg i nie ma problemu
Bardzo dobry komfort i sportowe prowadzenie,świetnie wchodzi w zakręty,system 4 koła skrętne przy szybszej jeździe nikt cie w zakręcie nie wyprzedzi,dużo lepsze zawieszenie jak w bmw 3 i audi a4
Renówki nie rdzewieją
wszystko jak należy
klima działa bardzo dobrze i wydajnie,ogrzewanie na nogi mogło by lepiej działać przy -20 w zimę ogrzewane siedzenia za to w zimie są fantastyczne.
trzeba patrzeć na prędkościomierz bo można się oszukać,a głośno sie robi powyżej 180-190
spalanie 6,5 średnie do 6,7 max to nie dużo tym bardziej że jak wpadam na lepszą droge do cisne
opłaca się kupić używane
przednie czujniki parkowania troche za bardzo nerwowe zwłaszcza po deszczu więc je wyłączyłem,ale tylne działają bardzo dobrze,sprężyny wymieniane przy przebiegu 150 tyś km

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]

6,6