Lista ocen Renault Laguna III Grandtour (126) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marekplu
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Ceny w serwisie nieco odstraszają, ale nie zawsze. Zanim udasz się do warsztatu Zenka, czy Heńka warto dowiedzieć się ile wynosi koszt naprawy, wymiany w serwisie, bo czasem potrafią mile zaskoczyć. Przegląd okresowe robione poza aso są raczej tanie. Naprawa usterek - cóż nie wiem, nie było żadnych.
~Suchy
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Samochód zaskoczył mnie niesamowicie, to juz zupelnie inna Laguna, zrobiłem nią 89 000 km i naprawdę kompletnie nic się nie zepsuło, wymieniałem tylko olej klocki, nawet w zawieszeniu nic nie trzeba robić, przesiadłem się z BMW 320 i komfort jazdy jest o wiele lepszy i do tego wyposazenie genialne.
~Tomek
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Spodziewałem się niższego spalania, nie ma tragedii ale 1l mniej przy moim stylu jazdy ,powinien ten silnik spalić. Reszta standard - na razie wszelkie usterki były usuwane na koszt aso - nie wiem czy się cieszyć czy już niepokoić - ale jeszcze rok i na bank samochód będzie sprzedany.
~krych.
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Auto pali 4,6 do 4,9 ltr/100 przy spokojnej jeździe na długiej trasie . Nie wiem jak by to było w mieście bo mieszkam na wsi i do większych miast wjeżdżam rzadko. W normalnej jeździe średnia wychodzi 5,2 ltr. Chciałem nadmienić że jeżdżę spokojnie i oszczędnie bez tzw. palenia gumy .
~maciej_kosielski
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Niestety katuję mojego diesla głównie w mieście na krótkich odcinkach, więc maksymalne średnie spalanie to cały bak przy średniej prędkości rzędu 35km/h. Na autostradzie jadąc 150km/h wychodzi ok 10l, jadąc płynnie z prędkością ok 80-90km/h potrafię zejść do wyników rzędu 6,5l.
~balker
Grandtour 2.0T 16v 205KM 151kW
Pewnie da się zejść poniżej 10l/100... Pewnie nawet da się oscylować w granicach 9-9,5l LPG, ale to koniecznie przy bardzo oszczędnej jeździe i dobrej instalacji. Zasadniczo z taką mocą, szkoda się męczyć. W mieście w dużych korkach udało mi się raz nawet 19l/100 spalić.
~DR
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Mam ciężką nogę, ale spalanie 12,0 w mieście w dieslu na automacie to jednak za dużo. Poprzednia Laguna na manualu spalała max 8,3. Przejazd do Insbrucku spod granicy nie był problemem, obecnie dotarcie do Monachium to granica ryzyka (fakt, że przynajmniej godzinę szybciej)
~wojciech
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
spalanie delikatnie wyzsze niz w poprzednim oplu ale i auto ciezsze i slabszy silnik - tankuje praktycznie tylko statoil supergold wiec zalanie pelnego baku pozostawia rane na duszy \"centusia\" ale z drugiej strony przejezdzam spokojnie 950 km od stacji do stacji;
~gorciu
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Miłe zaskoczenie, latem przy włączonej klimie, trasa mieszana, ostrych przyspieszeniach podczas wyprzedzania i prędkościach do 130km średnie spalanie ok.6.7 więc chyba niezły wynik. Kiedyś w trasie przy spokojnej jeździe do 110km/h udało mi się zejść do ok. 5.2

Usterki Renault Laguna III

Renault Laguna III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~it__@poczta.onet.pl
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Spalanie fantastyczne. Lublin-Katowice-Lublin 5,3 litra. prędkości do 100 km/h Trasa Lublin-Krakow-Katowice-Lublin spalanie 5,6 litra - prędkości do 110-120 a autostrada 150 km/h Jestem zachwycony. W mieście nie robilem dokładnego pomiaru ale przekracza 8 l.
Renault Laguna III Grandtour