Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

krych., 11 lat temu
Silnik 1.5 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2010
Renault Laguna III Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest rewelacyjny. Pracuje cichutko, przyspiesza bez problemów no i spalanie bardzo niskie.
To auto mogę polecić każdemu z czystym sumieniem. Podoba mi się przede wszystkim wspaniałe wnętrze. Śliczna deska rozdzielcza , bardzo dobre materiały użyte do wykończenia , a i samo wykończenie wnętrza jest na najwyższym poziomie . Silnik 1,5 dci pracuje cichutko i w porównaniu do passata 2,0 Td wydaje się że to silnik na benzynę . Nie słychać tu tego charakterystycznego klekotu. A już Corsa 1,7 Di to \"traktor\" . Auto polecił bym dla tych, którzy jeżdżą spokojnie , z prędkościami które obowiązują na naszych drogach, Nie wiem jak to będzie z trwałością , bo opinie na temat Renault są różne , no ale tym będę się martwił później.
Silnik w tym aucie jest bardzo dobry. Z pojemności niecałych 1,5 ltr uzyskano 110 KM . Znakomite wyciszenie i kultura pracy silnika sprawia że przyjemniej się tym autem jedzie niż Passatem 2.0 Td którym czasami jeżdżę. Chociaż żeby dynamicznie jeździć trzeba trochę \"powajchować\" dźwignią zmiany biegów.
Do skrzyni biegów nie mam żadnych zastrzeżeń. Biegi wchodzą płynnie bez żadnych haczeń , porównując do mojego poprzedniego auta Opel Corsa 1,7 Di rewelacja.
Tu znów porównam do Passata i nie widzę żadnej różnicy. Tym autem naprawdę przyjemnie się jeździ.
Do tej pory jeździłem małym oplem corsą i trochę się bałem tak dużego i długiego auta . Ale widoczność jest bardzo dobra a i na parkingach nie ma problemu.
Wspaniała deska rozdzielcza ( jeśli chodzi o jej kształt i wygląd) Regulacja nawiewu , dmuchawy niby dobry ale tych przycisków trzeba trochę szukać . Mam nadzieję że się do tego przyzwyczaję .
Nie wiem jak to będzie zimą , ale klimatyzacja działa sprawnie i szybko schładza wnętrze. Dmuchawa pracuje cichutko i nawet nie ma co porównywać do Corsy.
Miejsca tak z przodu jak i z tyłu dużo . Bagażnik duży ( chociaż konkurencja jest w tym lepsza ) ale jest do niego dobry dostęp i wystarczający dla mojej 4 osobowej rodziny.
Tu daję najwyższą ocenę . Auto jest bardzo dobrze wyciszone a i kultura pracy silnika sprawia że komfort jazdy jest wyższy niż w Passacie 2,0 Td
Auto pali 4,6 do 4,9 ltr/100 przy spokojnej jeździe na długiej trasie . Nie wiem jak by to było w mieście bo mieszkam na wsi i do większych miast wjeżdżam rzadko. W normalnej jeździe średnia wychodzi 5,2 ltr. Chciałem nadmienić że jeżdżę spokojnie i oszczędnie bez tzw. palenia gumy .
Auto jest tanie w porównaniu do konkurencji , ale może to dlatego że nie ma dobrej opinii .
Tego nie mogę jeszcze ocenić bo auto mam dopiero trzy miesiące i przejechałem nim 6 500 km Mam nadzieję że będzie dobrze.
Na razie brak jakichś usterek . Opinie o marce Ranault są nie najlepsze i tą czwórkę dałem raczej raczej na podstawie ogólnych opinii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 110KM 81kW [l/100km]

5,2