Lista ocen Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW 2007-2011 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Jeżdżę na gazie . Auto Spala mi średnio 9.5 l Ceny części są przystępne A prosta budowa tym bardziej poprawia ekonomię w przypadku tego auta Auto ogólnie jest dość wytrzymałe zwarte i widać że solidnie skonstruowane nie potrzebuje raczej częstych napraw. Jedyne co w tej chwili przychodzi mi do głowy co jest rozwiązaniem mnie co ją obniżającym ekonomikę to sytuacja z tylnymi hamulcami gdzie Tarcze hamulcowe są zintegrowane z łożyskiem I...
~laguś
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Zero problemów jeśli chodzi o jakość wykonania, nie spodziewam się kłopotów trzyletnia gwarancja daje poczucie pewnośći samochód jest wykoany solidnie, ceny przeglądów co 30000 km lub raz w roku około 1000 zł to chyba norma jeśli chodzi o takie auta. W mieście i w jeździe mieszanej spalanie 12 l/ setkę (lubię jazdę dymamiczną) poza miastem 9/setkę przy 140-150 km/h przy 200 - 215 km/h potrafi wziąść nawet dwadzieścia parę literków
~xxl
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Spalanie to 11,5 litra benzynki na setkę. I nie można mniej, na autostradzie również przy prędkościach 170-200 km/h Aby spalać mniej trzeba jeździć wolniej i bardziej patrzyć na znaczek zmiany biegów, ale co to za przyjemność z jazdy. Jak chcesz oszczędzać kup diesla. Ja jednak wolę benzynkę może przepłacam na stacji może nie ma tego momentu jednak na trasie autko nie ma dużo rywali.
~Mick
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Dla oszczędnych lepszy będzie Diesel. Dla oczekujących ciszy, komfortu i frajdy z silnika benzynowego (szeroki zakres obrotów użytkowych, prosta konstrukcja) wybór idealny. Chyba, że kogoś stać na ,,2.0 z turbem\'\' to będzie jeszcze radośniej.
~Piotr
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Spalanie przy średnio dynamicznej jeździe ok. 11 litrów. Na mieście nieźle - poniżej 10 jeśli nie masz cegły, na normalnych drogach poza miastem ok 9 z włączoną klimą, na autostradzie powyżej 130 słabo... ok 12...
~XL
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Jazda niestety kosztuje 11/l w mieście poza miastem około 9/l na setkę przeglady co 30000 tysiecy lub raz w roku nie wiem jaki koszt samochód ma dopiero 3 miesiące
~Sławek
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Spalanie gazu po mieście do 13 litrów na trasie spokojna jazda do max 130 km/h ok 8-9 litrów. Moim zdaniem ok a nie ma żadnej różnicy w dynamice.
~Karol
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Samochód jeździ w 70% po mieście, zazwyczaj z klimatyzacją i średnie spalanie wg komputera wynosi 9.5 l/100 km, więc chyba nie jest najgorzej.
~arch-design@pro.onet.pl
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Zobaczymy. Narazie zauważyłem ze po rozruchu na zimno "tłucze" mi się wydech. Serwis twierdzi że nic nie znalazł. Po rozgrzaniu temat mija.

Usterki Renault Laguna III

Renault Laguna III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~piciu 71
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
W mieście (latem z włączona klimą) ok 12l. Na trasie przy spokojnej jeździe (100 - 120 na 6 biegu) ok 7
Renault Laguna III Grandtour