Lista ocen Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW 2007-2011 (24) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Miał być silnik 2,0 turbo 205 KM ale został wycofany z oferty - szkoda. Jest wolnossący 140 KM musi wystarczyć. W zasadzie nie brakuje mu mocy, ale wymaga bardziej energicznego deptania pedału gazu co wiąże się z efektami akustycznymi i sporym spalaniem paliwa. Silnik jest elastyczny, stosunkowo cichy, przyjemnie przypomina o sobie powyżej 4000 obrotów na minutę. Napęd chyba japoński, znany z Xtraila i qashqaia. Powinien być niezawodny....
~Karol
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Silnik jest przede wszystkim bardzo elastyczny. Można na 6-stce przyspieszać od 40 na godzinę i silnik nie będzie protestował. Należy jednak pamiętać, że żaden silnik czegoś takiego nie lubi :) Na szczęście mam wersję nie przystosowaną do spalania bio-paliwa, więc nie powinno być problemów z rozruchem w zimne dni, o których niektórzy piszą. Konstrukcja silnika jest bardzo prosta, bez turbo, wtrysku bezpośredniego i innych udziwnień, co wróży...
~Mick
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Nowoczesna jednostka napędowa, skonstruowana przy współpracy z Nissanem. Wyszło to Francuzom na dobre. Silnik jest bardzo elastyczny i cichy. Daje dużą frajdę z jazdy. Hm, frajdę może zakłócić nieco zużycie paliwa, które należy do ,,wyższej średniej\'\' w tej klasie.
~Jacek
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Super cichy, na rozgrzanym silniku na biegu jałowym nawet go nie słychać. Bardzo kulturalnie pracuje, wyróżnia się zdecydowanie w kwestii kultury pracy na tle konkurentów w tej pojemności. Fajna dynamika, wysoko się kręci. Jak dla mnie wystarczający.
~donstef
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Silnik zbiera się ładnie zwłaszcza z krótką skrzynią 6. Ale brak hydraulicznej regulacji luzu zaworowego i słabe zawory (zła współpraca z LPG) skreślają silnik. Np: Marka instalacji LPG PRINS uznała ten silnik za "nienadający się do gazu"
~Mat
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Elastyczny i naprawdę daje radę jak na 140 KM. Na autostradzie również spisuje się super przy jeździe z 3 osobami na pokładzie . Na gazie sprawuje się bez zarzutu , spalanie 1 L więcej od benzyny .
~PN
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Elastyczny, niezawodny, na łańcuchu, silnik Nissana - taka konstrukcja starego typu, niezawodna. 200 tys. zrobione, codziennie jazda na wysokich obrotach, codziennie prawie 200km/h autostradą.
~xxl
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Dynamiczny, cichy,elastyczny na każdym biegu, czasami konieczna redukcja pełna moc około 3000 obrotów. Jechałem 210 od 205 pokazuje strzałkę aby zwolnić miałem jeszcze miejsce pod podałem
~daro
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Witam! Silnik Nissana a dokładniej renaulta i nissana nie nadaje sie kompletnie do gazu, poznac go mozna po tym ze jest na łancuszku rozrządu, jak dla mnie duzo pali ok 11lgazu

Usterki Renault Laguna III

Renault Laguna III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Silnik 2,0 o mocy 140KM jest jak dla mnie trochę mułowaty. Dopiero po 3 tyś obrotów robi się żwawo i jak już sie bujnie to nie ma bata we wsi.
Renault Laguna III Grandtour