Lista ocen Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW 2007-2011 (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xxl
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Dla mnie rewelacja jazda po zakrętach bajka zwłaszcza porównując z poprzednikiem. Dość twarda, ale wygodna. Nie ma żadnych przechyłów. ESP włącza się bardzo rzadko Teraz częściej jednak mam jeszcze opony letnie a rano temperatura blisko zera. Nawet gdy się włączy jest mało wyczuwalne. W zakrętach nawet ostrych na autostradach w Italii samochód bezkonkurencyjny także w jeździe pod górę. Wszystko zostawało w tyle.
~Piotr
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Zapomnij o francuskich kanapach na miękkich sprężynach. Auto ma sztywne zawieszenie, nic nie buja na zakrętach, podczas gwałtownych manewrów wyprzedzania zachowuje się stabilnie. Niestety wszystkie nierówności, dziury i kamienie odczuwa się na własnych 4 literach. Układ kierowniczy czuły i precyzyjny. Mógłby być bardziej sztywny przy wyższych prędkościach.
~Karol
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Samochód jest dość twardo zestrojony. Tak jak wcześniej pisałem w porównaniu z Focusem, gdy jeździmy agresywnie są wyczuwalne niewielkie różnice, ale przy spokojnej jeździe belka w tylnym zawieszeniu w niczym nie przeszkadza i jej obecność nie jest odczuwalna.
~laguś
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Jest super, zwłaszcza w stosunku do II (także byłem zadowolony) świetnie trzyma na zakrętach, przy omijaniu trochę twarda na nierównościach przy niemal absolutnej ciszy czasami coś stukinie a bagażniku wersja Grandtour ale nie jest zawieszenie
~Mick
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Nie jest to typowy Francuz. Laguna III przestała rozpieszczać komfortem resorowania i jest znacznie twardsza niż poprzednie modele. Z drugiej strony trzymanie w zakrętach i trakcja jest pierwszorzędna.
~donstef
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Mi dopowiada. Choć pewnie większość kojarzy auta reno z miękkością prowadzenia. Tutaj się zdziwicie. Twarda bestia. Ale przez to dobrze się prowadzi,
~piciu 71
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Zawieszenie trochę twarde jak na francuza ale wystarczająco komfortowe i świetnie sprawuje się na zakrętach. Moim zdaniem lepsze niż w Avensis.
~arch-design@pro.onet.pl
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Jak po szynach - opony Continental, kierunkowe. Zwłaszcza podczas jazdy po polskich koleinach koło Częstochowy w czasie deszczu i mijaniu TIRa!!!
~Łukasz
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Mi sie lepiej jeździ nim na trasie bo układ sie wtedy fajnie usztywnia. Manewry w miesci tez bez większych problemów.
~PN
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Sportowy układ jezdny. Świetnie się prowadzi, neutralna charakterystyka. Tylko zbyt twarde zawieszenie dla pasażerów.
Renault Laguna III Grandtour