Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

PrzemoY, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Wykończenie. W środku miękka guma na tapicerce, i przyjemne w dotyku plastiki. Przy 100tys km nie widać praktycznie żadnego zużycia na żadnym elemencie we wnętrzu pojazdu.
Wygląda ładnie. Miejsca w bagażniku sporo. Miejsca dla pasażerów i z przodu i z tyłu wystarczająco. Trzeba przejechać więcej km aby ocenić niezawodność. Pierwsze wrażenie jak na razie bardzo dobre. Ewentualnie pomyślałbym o lepszej wersji wyposażenia (moja Expression).
Silnik 1,5 do najmocniejszych nie należy, ale to już było wiadomo przed zakupem. Na plus trzeba zaznaczyć że nawet przy tych 110KM autko żwawo przyśpiesza.
Biegi wchodzą płynnie. Natomiast porównując do benzyny lub do silnika z Opla 2,2dti mam wrażenie że trzeba cały czas nimi \"wajchować\" tym bardziej jakby chciało się jechać zgodnie ze wskazaniami na wyświetlaczu kiedy i na jaki bieg zmienić (pisze tu o jeździe w warunkach miejskich).
Podsterowność na śniegu.
Trzeba się przyzwyczaić do widoczności do tyłu, tym bardziej przy przyciemnianych szybach. Dałem do zamontowania czujniki parkowania.
Wszystko pod ręką.
Automatyczna klima działa bez zastrzeżeń.
Ja to określam najmniejszy z największych (biorąc pod uwagę Mondeo, C5)
Może być. Denerwują mnie (jak to ktoś ostatnio nazwał) świerszcze. Lekko podskrzypuje coś na dziurach w okolicach radia i nawiewów środkowych, oraz na wysokości uszu kierowcy.
Oceniam jak na razie początek użytkowania w sezonie zimowym. Nie jest źle, mogłoby być lepiej.
Najtańszy z gamy Mondeo, C5, Passat.
Trzeba więcej pojeździć.
Zobaczymy. Na razie to moje pierwsze kilometry. Wg książki serwisowej przy 70tys km było coś z turbiną, kolektor, czujnik, moduł kontroli. Przy 44tys układ zapłonowy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 110KM 81kW [l/100km]

6,3