Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

r34d0nly, 11 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny. Stałe przyspiesznie jak tylko załączy sprężarka. Praktycznie bez żadnych dziur.
Zawieszenie : Słabe jakość czujników ciśnienia w kołach.
Auto z pewnością do polecenia. Jak na laguję przystało bardzo miło się jedzie i nawet po 6-7h jazdy bo bardzo często podróżuje Niemcy-Polska nie czuć zmęczenia. Baaaardzo wygodne fotele przednie. Jeśli chcesz dobre aut w dobrej cenie to chyba to jest jedyny wybór.
Silnik wg. mnie pracuje bardzo równo. Czy jedziesz 40 czy 170 praca jest praktycznie taka sama czyli bardzo dobra. Od momentu włączenia turbiny silnik ciągnie tak samo bez względu na posiadane obroty.
Mam automat który jest ok z jedną małą wadą. A tą wadą jest bardzo wolna zmiana biegów z 0 na 1 oraz gdy masz ochotę nagle przyspieszyć weź pod uwagę że skrzynia zareaguje po 1-2 sekundach.
Nie mam nic do zarzucenia. Wg prowadzi się perfekcyjnie czy to wolno czy szybko. Szczególnie duży plus za większy opór kierownicy przy większych prędkościach. A podróżuje czasami z V>200km/h
Widoczność wystarczająca. Jak to w kombi tu lepiej tam gorzej. Ogólnie nie mam nic do zarzucenia.
I tutaj duży plus dla Renówki. Nie ma wielkiej ilości przycisków gdzie podczas jazdy zastanawiasz się co nacisnąć. Przedni panel dość prosty a i tak większość możliwa do sterowania z poziomu sterownika przy kierownicy. Natomiast całą ergonomię laguny pokazuje joystich i przyciski naokoło niego które po krótkim przyzwyczajeniu możesz używać bez patrzenia na nie. Nieodzowne przy dużych prędkościach i dające wiele możliwości ustawiania wielu rzeczy. Dla przykładu C4 ma tak nasrane przyciskami że ciężko się połapać co jest do czego. Jedyną wadą laguny jest wg. mnie brak możliwości ustawiania klimatyzajci w trybie single (czyli dla obu stref). Jeśli uda Ci się dostać wersję gdzie masz większość sterowane elektrycznie łącznie z hands free to nic do szczęścia nie potzeba.
A i tutaj nie mam nic do zarzucenia. Kabina nagrzewa się rewelacyjnie szybko w zimie i chłodzi bardzo szybko w lecie. Zdecydowanie super zarządanie temperaturą.
Tutaj niestety nie jest tak różowo. Jeśli kierowaca jest wysoki to pasażerowie z tyłu nie mają za wiele miejca. Szczególnie ważne jeśli wasze dzieci nie mają możliwości włożenia stóp pod fotele. Za to z przodu ilość naprawdę zadowalająca nawet dla 2 metrowego człowieka.
Powiem tylko tyle. Jak zimny to słyszysz silnik. Potem słyszysz powietrze jak przekraczasz ok 140 km/h. Nic dodać nic ująć.
Spalanie przy automacie chciałbym mieć niższe. 140-200 to ok 9-10 l/100km, jazda po mieście ale tempomat jak tylko sie da i bez korków to ok 7.4. Długa trasa oszczędnie 90-130 to ok 6,5l/100km
Jak na renówkę przystało jak kupujesz z drugiej ręki to cena jest bardzo dobra. Za tą cenę nie znajdziesz nic z takim wyposarzeniem. A mam full opcję i bardzo sobie to cenię.
Przejechałem ponad 15tys w ciągu 6 mies. Jedyne szwankowało to czujniki ciśnienia w oponach. Padły wszystkie. Pewnie dlatego że po 3 latach aluminium powiedziało dość na śnieg/wodę/sól/wysokie temperatury.
Nic póki co się nie działo. A należę do kierowców, którzy lubią przedmuchać zawory. Niejednokrotnie sprawdzałem ile to auto potrawi dać z siebie powyżej 200km/h. Aktualny przebieg to ok 144 000 km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]

8,3