Ocena kierowcy - Renault Laguna III Hatchback Phase II

Wiech, 12 lat temu
Silnik 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Renault Laguna III Hatchback Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie samochodu oraz system audio.
Generalnie auto naprawdę godne polecenia. Jakość wykonania (taka wizualna) bardzo dobra, deska rozdzielcza ciekawa (design). Wiele nowoczesnych rozwiązań, które odpukać na razie się nie psują. Mam nadzieję, że przebiegu 20tys/km będę mógł wyrazić się w dalszym ciągu pozytywnie.
Sam w sobie jest ok. Bardzo elastyczny lecz przy pełnym obciążeniu auta mógłby być mocniejszy (przyśpieszanie). Na autostradzie na szóstym biegu rewelacja. Niestety spalanie w mieście to średnio 10,8 l.
Brak jakichkolwiek problemów, trochę czasu potrzeba by przyzwyczaić się do odpowiedniego umiejscowienia 6 biegu.
Pojawiły się stuki w zawieszeniu. Serwis na razie nie doszedł co jest przyczyną. Poza tym auto prowadzi się wzorowo.
Do tyłu bardzo ograniczona. Czujnik cofania obowiązkowy.
Czy jest doskonale?, chyba nie ma takiego auta. W każdym razie problemów tu niema.
Klima automatyczna działa wzorowo (dwustrefowa). Z ogrzewaniem problemów nie ma lecz zimą wiadomo trzeba trochę przejechać nim się odczuje przyjemną temperaturę. Przydała by się przednia szyba podgrzewana elektrycznie.
Przód bez zastrzeżeń. Tył da się wytrzymać nawet przy długich trasach i wysokich osobach.
Tutaj jest rewelacja dla kogoś komu dźwięk silnika do życia nie jest potrzebny. System audio BOSE doskonały.
Jeżeli idzie o spalanie to w mieście trzeba się liczyć z 11 l/100km. Autostrada i drogi krajowe da się żyć lecz jeśli ktoś ma ciężką nogę i będzie chciał autostradą jechać 150km/godz. to dostanie po kieszeni.Auto na trzyletniej gwarancji, puki co nie miałem okazji płacić za naprawy.
Chyba Francuzi poważnie podeszli do produkcji samochodów.Właściwie za kwotę którą zapłaciłem za to auto mogę powiedzieć, że jestem bardzo usatysfakcjonowany.
Parę było jak na przykład problem z aktualizacją fabrycznej nawigacji (Tom-Tom) ponieważ wcześniej miałem nawigację opartą o mapę Automapa mogę powiedzieć że TomTom jest nieporozumieniem. Stuki w zawieszeniu, wspomniałem wcześniej. Przy włączonym audio właściwie ich nie słychać. Niemniej po dłuższym czasie gdy już zna się mowę samochodu są dość denerwujące. Była też regulacja drzwi (jedne wyżej od drugich).
Na razie brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW [l/100km]

9,8
11,2
8,9
Dziennik kosztów dla Renault Laguna III Hatchback Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Renault Laguna III Hatchback Phase II