Ocena kierowcy - Renault Laguna III Hatchback Phase II

Andrzej, 6 lat temu
Silnik 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Renault Laguna III Hatchback Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Kawał porządnego auta. Dobrze, bardzo dobrze wyposażone. Przyjemnie się jeździ - w mieście i na trasie. W wersji Bose, dobre nagłośnienie, bez porównania ze standardowym w autach klasy średniej. Jeśli Laguna III i lubisz słuchać muzyki - to tylko w tej wersji. Kupilem Lagunę III bo się nasłuchałem i naczytałem pozytywnych opinii - teraz sam mogę napisać taką, No i niezawodność, miałem auta japońskie i niemieckie, Laguna III jest na co najmniej tym samym poziomie, lub lepiej - wszystko działa, poza przeglądami i standardową eksploatacją nic się nie dzieje. Z wad - to nie jest auto za którym inni będą się oglądać, brzydkie nie jest, ale jakoś wyjątkowe rzucające sie w oczy też nie. Musi się podobać.
Silnikowi daję 4, ładnie się zbiera, nieco ponad 9s i ponad 200 km/h, daje radę jak na 140 km. Pali przy tym swoje, i chyba do LPG się średnio nadaje. Ja przynajmniej nie ryzykowałem. To jest takie rozsądne rozwiązanie do auta tej klasy, ale nie ma co oczekiwać sportowych wrażeń.
W wersji bose jest fajny lewarek skrzyni biegów. Biegi wchodzą ok, ale to nie jest przełączanie w stylu bmw lub hondy na pewno.
Znów 4. Jeżdzi się przyjemnie, komfort jazdy na plus, ale auto odczuwalny komfort to: "bardziej twardo niż miękko". Za to na autostradzie (zdecydowanie ponad 140 km/h) prowadzi się bardzo stabilnie i przyjemnie .
OK. Wygląda dobrze w wersji PHII, PHI nie kupiłbym.
To zadziwiające - miałem wcześniej mniejsze auto, a Laguną parkuje się łatwiej i lepiej. Widoczność jest ok.
Bardzo, bardzo, dobrze. Wszystko intuicyjne, nawigacja, obsługa auta - rewelacja. Autentycznie nie miałem potrzeby otwierania książki instruktażowej.
Super, nie mam nic do zarzucenia. W porównaniu z vw passat nagrzewa się szybciej i schładza też.
Auto jest w sam raz dla rodziny. Bagażnik ok, miejsca z przodu też jest, chociaż z tyłu mogłoby być więcej.
jak na tę klasę i z tego roku, ok. Jest w miarę cicho przy prędkościach do 140, ale subieltywnie np. vw. passat b8 jest cichszy.
Jest ok, jak na auto klasy średniej przy znikomej awaryjności jest ok. Może powinna jedynie mniej palić.
Dobre auto w bardzo dobrej cenie.
Brak, dosłownie z drobiazgów nic się nie psuje
Sprzęgło i dwumasa do wymiany - trochę boli po kieszeni.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW [l/100km]

8,8
11,0
7,4
Dziennik kosztów dla Renault Laguna III Hatchback Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Renault Laguna III Hatchback Phase II