Ocena kierowcy - Renault Laguna III Hatchback

Jan/tech-run, 14 lat temu
Silnik 2.0 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2009
Renault Laguna III Hatchback 2.0 dCi 130KM 96kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort i cisza jaką oferuje Laguna zwłasza na długich trasach. Należy również zaznaczyć, iż jazda autostradowa (ok 130km/h) okupiona jest relatywnie niskim zuzyciem ON na poziomie 6,2-6,3 litra/100km
Zakup Laguny był słusznym wyborem. Najlepszym dowodem jest fakt, iż jeśli jeszcze raz stanąłbm przed wyborem nowego auta-ponownie wybrałbym Lagunę.
Naprawedę bardzo przyzwoity silnik. Słysząc narzekania mojego znajomego na opieszałość jego 160KM Insigni, początkowo miałem obawy czy 130KM w Lagunie da radę. Moje obawy okazały się jednak bezpodstawne. Jest naprawdę niźle.Dynamika nie budzi zastrzeżeń. Bardzo wysoka kultura pracy (o wiele wyższa niż wspomniany -mocniejszy diesel w Insigni. Moc oddawana jest równo i bardzo płynnie- Silnik jest również w miarę elastyczny-równo ciągnie już od 1600 obr/min.
Skrzynia nie jest może idealna (moim zdaniem brakuje jej trochę precyzyjności) ale jest naprawdę dobra. Brak większych zastrzeżeń.
I tutaj miłe zaskoczenie. spodziewałem się francuskiej kanapy (naprawdę lubie miękkie zawieszenia na naszych dziurach) i dostałem znakomitą dozę komfortu w idealnej harmonii ze sportowymi nastawami. Dla mnie rewelacja!
Widoczność do przodu dobra, choć nie widać dokładnia końca opadającej maski. Świetne lusterka. Niestety przez tyną szybę widać niewiele, ale... od czego są standardowe czujniki parkowania. W kategorii widoczność dałbym 3/5 ale jeśli wziąć pod uwagę wspomniane lusterka i czujniki-śmiało przyznaję 5/5
Materiały moim zdaniem bardzo wysokiej jakości. Miękkie i przyjemne w dotyku plastiki. Nic nie trzeszy, nic nie skrzypi nawet na nierównościach.Wszystko znajduje się pod ręką-dodatkowo niespodzianka w postaci schładzanego schowka.Super!
Klima działa super (dwa tryby: sof i fast) -choć podczas upałów tryb soft nie daje rady. Pewne zastrzeżenia mam do wydajności ogrzewania- ale mogę to zrzucić na poczet niemiłosiernych mrozów oraz dużego silnika ( 2 litry nagrzewa się znaczene wolniej niż np 1 litrowa benzyna)
Z przodu bardzo dobrze. Z tyłu nie ma aż tyle miejsca, niemniej jednak 2 dorosłych może śmiało podróżować na tylnych siedzeniach i to na dłuższych trasach.
Spodziewałem się ciszy w kabinie. To co zastałem, to cisza absolutna. Silnik jest niesłyszalny (oczywiście po nagrzaniu) a przy prędkości 130-140km/h w kabinie nie słuchać nic oprócz delikatnego nadmuchu klimatyzacji. Zero szumów opływającego powietrza czy warkotu silnika. Spora t w tym zasługa 6 biegowej skrzyni. Przy autostradowej prędkości 136km/h ( zawsze nastawiam tempomat na 136km/h-ot, takie moje zboczenie-biorąc pod uwagę przekłamanie licznia faktyczna prędkość oscyluje wówczas wokół przepisowych 130km/h)obrotomierz wskazywał 2200 obr/min
Prędkość 136 km/h na 6 biegu przy 2200 obr/min. Zuzycie paliwa na poziomie 6,3l/100km. Jak dla mnie rewelacja.
Uważam iż jakość i wyposażenie oferowane w Lagunie są zdecydowanie warte tej ceny. Co więcej-przy tak bogatym wyposażeniu -wersja Tech-run(czujniki cofania, karta hands-free, standardowa nawigacja)cena 82 tys PLN brutto to istan okazja. Podobnie wyposażona Insignia (bez navi) również ze 130KM silnikiem jest droższa o kilkanascie tysięcy PLN. Reasumując: doskonała relacja ceny do jakości i wyposażenia.
Żadnych usterek. Ponadto 3 letnia gwarancja wprowadza mnie w dobry nastrój.
Jak wyżej.Nic. Kompletnie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 130KM 96kW [l/100km]

6,2