Ocena kierowcy - Renault Master IV Furgon FWD

Silnik 2.3 dCi 100KM 74kW
Rok produkcji 2012
Renault Master IV Furgon FWD 2.3 dCi 100KM 74kW od 2010 - Oceń swoje auto
Inne
Rewelacja. Dbaj o samochód, a zarobi na siebie i na Ciebie. A jak ktoś ładuje dwa razy więcej niż można, nie szanuje silnika i turbiny to potem słyszy się \"opowieści z krypty\".
Cichy, ładnie pracuje. Zdecydowałem się na zakup wersji 100 KM ponieważ samochód będzie eksploatowany w mieście. Po przesiadce z wersji L2H3 125 KM nie odczuwam różnicy.
Bardzo dobrze, że do każdego silnika jest skrzynia sześciobiegowa. Mam wrażenie, że jest delikatna. Zapewne jak zawsze sporo zależy od kierowcy i mocy z silnika, którą musi \"znieść\". W L2H3 po 40 000 strasznie haczyła. W tym będę jeździł tylko ja i zobaczymy co będzie...
Nie ma się do czego przyczepić. Może tylko to, że krótką wersja którą mam (L1H1) z powodu krótkiego rozstawu osio bardziej odczuwa nierówności poprzeczne. Ale to nie wyścigówka...
Jak na busa rewelacja. Mam zwykłe lusterka ale i tak są zaje...:) Ponieważ mam pełen furgon to w ramach opcji dobrałem czujniki parkowania - nie żałuję.
Po przesiadce z Jumpera to jak niebo a ziemia. Makaroniarze jeszcze im do pięt nie dorośli. Zwracam uwagę na szczegóły - np. w Jumperze rama jest klejona z dachem. Tu im wyszło 3 mm szpary, a tam 7 mm. Z każdej szpary wylewa się zastygły klej, który został zwyczajnie pomalowany. W Masterze wszystko jest na milimetry i pomimo usilnych prób nie znalazłem defektów i fuszerek.
Jeszcze nie wiem bo dopiero odebrałem. Mam klimatyzację więc podejrzewam, że będzie przyjemnie.
W folderze reklamowym napisali odnośnie kabiny \"Best in class\". No i mają rację. Nawet Sprinter z Crafterem niech się schowają.
Wyciszenie jest niezłe, może najlepsze w klasie, ale nadal jest to furgon i nic tego nie zmieni. Po przesiadce na osobówkę docenia się ciszę i spokój jaka z tego wynika.
Łańcuch rozrządu, przeglądu co 40 000/2 lata. Dla mnie bomba. Zobaczymy jak będzie z kosztami użytkowania. A czy spali litr więcej czy mniej nie ma dla mnie akurat najmniejszego znaczenia.
Oczywiście mógłby być tańszy. Słyszałem, że Dacia szykuje się na takiego busa. To będzie alternatywa:)
Nic nie zauważyłem, a jestem piekielnie wymagający. Reasumując jeżeli ja jestem zadowolony to każdy będzie:)
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 dCi 100KM 74kW [l/100km]