Ocena kierowcy - Renault Master IV Furgon FWD

Tomasz Master, 9 lat temu
Silnik 2.3 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Renault Master IV Furgon FWD 2.3 dCi 150KM 110kW od 2010 - Oceń swoje auto
Całkiem zwinne i ekonomiczne auto. Jakością wykonania plastików szoferki nie grzeszy ale ergonomią już prawie tak. Dużo schowków, dużo miejsca w środku.
Jednostka napędowa naprawdę fajna w tym segmencie samochodów, ekonomiczna, zwinna, trochę głośna, dość szybko się rozgrzewa, dobry dostęp do silnika, większość widoczna. Wysoka kultura pracy.
To bym zmienił. Skrzynia hałasuje przy zmianie biegów, jakby co najmniej była mocno zużyta, muszą się bardzie postarać. Biegi krótkie. 6 można wrzucić dość wcześnie, dlatego mało pali.
Auto się już rozjeździło, zawieszenie stało się bardziej komfortowe, choć może to wrażenie, zawsze coś wiezie. Duży promień skrętu ale za to komfort prowadzenia.
Nie można narzekać, dobrze widać przodu, mocne światła. Doświetlanie zakrętów słabe. Kamera cofania przeciętna, monitor mógłby być stały np w nawigacji, a nie otwierany ze słonecznikiem.
Bardzo dobra ergonomia, auto nie męczy ale... brak regulacji kolumny kierownicy w kierunku do kierowcy. Jestem wysoki więc nie jest super. Nogi można sobie wyciągnąć na długich trasach, jest gdzie.
Działa tak jak w wielu reniach. Klimatronik robi swoje a ja mogę mu zaufać. Nawet nie wiadomo kiedy się włącza, klimat jest taki jak trzeba, dba o szybę sam.
Bujany fotel kierowcy to nie to samo co mam w dużej ciężarówce ale prawie. Jest wygodny w środku i dla pasażera i kierowcy. Na długich trasach sprawdził się bardzo dobrze. Można się przespać na siedząco.
Szumi przy 90. Tu mogliby coś zmienić, słychać skrzynię przy zmianie biegów, słychać doładowanie przy przyspieszaniu.
Mało pali jak na takie duże auto, postarali się. Mam lekką nogę, a to auto nie służy za wyścigówkę. Nawet załadowany z przyczepą nie narzeka na ciężar.
Przy dużych upustach jakie były, zakup był opłacalny. Samochód ma niestandardowe wyposażenie: nawi, tacho, nie ma drzwi suwanych, metalik, kamera cofania, radar cofania, fotel bujany, karta wolne ręce itd.
Karta wolne ręce czasem nie działa, mam nadzieję, że w tym roku ją wymienią.
Na razie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 dCi 150KM 110kW [l/100km]