Ocena kierowcy - Renault Megane I Cabrio

rys-adam@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V IDE 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Renault Megane I Cabrio 2.0 i 16V IDE 140KM 103kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Bezpieczeństwo i wytrzymałość samochodu, przy 110km/h wypadłem z zakrętu kasując budkę telefoniczną znak drogowy oraz ogrodzenie w tym słupek stalowy o średnicy 20cm. i 40cm wysokości murek. Z wypadku wyszedłem bez najmniejszego zadrapania a \"Megi\" nie została zezłomowana ponieważ nadal nadawała się do naprawy gdyż nie odnisła aż tak poważnch szkód by można było orzec szkodę całkowitą. Poza tym wygląd... Kocham ten samochód:)
Do 3000 obr/min jeździ się przyzwoicie zachowując przyzwoitą dynamikę jazdy, powyżej 4000 odjeżdża niczym startujący myśliwiec zostawiając większość w tym często sporo mocniejszych samochodów daleko z tyłu:D
Bardzo przyzwoicie pracująca skrzynia pozwala na bardzo szybką i precyzyjną zmianę biegów
Na równym asfalcie trzyma samochód trzyma się niczym przyklejony sprawiając wrażenie że nie da się go wprowadzić w poślizg, w koleinach jednak zupełnie kończy się ta przyjemność
Z zamkniętym dachem widoczność do tyłu słaba ale z otwartym....:)
Zależnie od potrzeb jeśli ktoś ma rodzinę wiadomo że nie kupi cabrio, chyba że jako kolejny samochód. Samochód zdecydowanie dla osób młodych podróżujących z jednym pasażerem bądź na krótkich trasach z kompletem 4 osób. Jak dla mnie idealny samochodzik pozwalający zapakować się dwóm osobom na trzy tygodniowy urlop;)
Rewelacja nie spotkałem jeszcze samochodu z tak mocnym ogrzewaniem, przy -20C niewiele osób jest w stanie wytrzymać wysoką temperaturę w środku samochodu, ogrzewanie jest tak wydajne że pozwala swobodnie jeździć z otwartym dachem już przy 4C. Klimatyzacja mimo iż manualna, znakomicie spełnia swoją funkcję.
Przestrzeni z przodu samochodu jest pod dostatkiem, z tyłu natomiast raczej tylko dzieci, chyba że na krótkim odcinku...
Siła rzeczy jest to cabrio więc cicho nie jest ale z zamkniętym dachem da się jeszcze rozmawiać przy 200km/h
Rewelacja!!!! nic dodać nic ująć
Jeśli wszystkie części eksploatacyjne oraz płyny zmienia się na czas wówczas nie ma najmniejszych problemów
Samochód nigdy mnie nie zawiódł, nawet przy -24 stopniach mrozu gdy sąsiadom padły Niemieckie i Japońskie wynalazki megane paliła na dotyk:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V IDE 140KM 103kW [l/100km]

8,7