Lista ocen Renault Megane I Coupe (88) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarecki600 Pabianice
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Z poważniejszych rzeczy to czujnik polożenia wału korbowego.Objaw taki że auto odpala 30x bez zarzutu ale przychodzi moment że czujnik nie wychwycał położenia i trzeba było kręcić i kręcić(po którymś zakręceniu normalnie odpala). Czujnik 100zł, wymiana 0zł(znajomy z servicu). Następny problem, to nie uwaga i polanie płynem do spryskiwaczy skrzynki z komputerem. Skutek to wymiana sterownika = 400zł(elektryk bo sevice 2x tyle albo więcej!!)....
~Nigdy więcej Renault
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
Co do usterek to mój przechodził wszelkie normy. Samochód miałem przez 4 lata a złośliwi koledzy twierdzili, że przez ten cas więcej czasu spędził u mechanika niż na drodze. I jest to w znacznej części prawda. Trudno wymieni rzeczy, która się w tym samochodzie nie zepsuła. Poczynając od czujnika ABS, poprzez rozrząd, sonde lambde, notoryczne problemy z obrotami, akumulatorem, wiązką elektryczną, układ wydechowy (tłumik się rozleciał przez...
~Jakub B.
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Niestety po 3 dniu od daty zakupu poszła mi uszczelka pod głowicą i auto wracało na lawecie :-# Mialem też problemy z elektryką, auto potrafiło gasnąć bez powodu. Wymieniałem też 2 razy cewke zapłonową, silnik krokowy, czujnik obrotów. Aha, jak jechałem do Francji to auto nie wytrzymało jazdy z prędkością rzędu 130-160km/h zaczął wyciekać olej ze skrzyni biegów. Po wymianie uszczelki było OK. Koszt w serwisie Renault 400zł :-(
~Rafał
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Po 2 miesiącach od zakupu wydech podzielił mi się na pół, po prawie roku tylna belka mi kompletnie padła a ostatnio kawałek pokrywy silnika mi się dostał do silnika, nie są to łatwe i tanie naprawy ale kupując takie auto za taką cenę nie spodziewałem się niczego innego.
~majic777
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Z poważnych rzeczy to tylko zatkane kanaliki odpływowe odprowadzające wodę z szyberdachu. Oczywiście jeżeli można to uznać za poważną usterkę;) Kapanie z okolic szyberdachu podczas deszczu może być uciążliwe, nawet po przetkaniu kanalików.
~Kondziu (konrad.era@interia.pl)
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Padające pompy wspomagania - słaba jakość użytych łożysk. Także rolki paska wieloklinowego napędu osprzętu lubią hałasować. Padają także pompy paliwa. Słabe zabezpieczenie kabli w podwoziu - kilka razy przerwałem okablowanie sondy lambda oraz czujnika ABS-u.
~MIC
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Musialem wymienic wszystkie plyny, swiece i filtry, bo poprzednik nie wiedzial ze tak trzeba : ). Za jakies 5 tys km bede wymienial tlumik, bo jest troche zniszczony, zreszta te auta tak maja. Wymieniony tylny lewy teleskop (ach te dziury)
~Robert
Coupe 1.9 dCi 102KM 75kW
wymiana uszczelki stabilizatora czy jakoś tak przy zawieszeniu ,wymiana klocków i tłoczenie tarczy po drugim razie wymiana drugiego wtrysku ,wymiana rozrządu kpl. i akumulator oraz filtry i płyny eksploatacyjne po za tym ok
~pakos99@op.pl
Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW
skrzynia sie sypla ale to z winy kierowcy ilez mozna palic gume poza tym super. poprawka: nastepna skrzynia tez sie sypla hehe i chyba uszczelke wydmuchalo :) sprzedalem o dziwo dosc szybko /po 4 dniach na allegro/

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Arkadiusz
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Pękający kolektor wydechowy z katalizatorem. Wystarczy wymienić kolektor od Megane II 1.6 16V bez katalizatora i po problemie - PASUJE BEZ PROBLEMU ponieważ JA go zamontowałem i jeżdze na nim.
Renault Megane I Coupe