Ocena kierowcy - Renault Megane I Coupe

luki, 11 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Renault Megane I Coupe 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jak nówka, chyba trafiłem na bardzo zadbany egzemplarz.
Podoba mi się to autko i bardzo chętnie kupię takie drugi raz, z tym że już po face-liftingu :)
Silnik jak na 90KM dość dynamiczny, lubi wyższe obroty, szczególnie przy ruszaniu. Dobrze pracuje, jednak to \"buczenie\" przy około 3000 może być denerwujące (wydech sprawny, nowy), chyba że ktoś lubi taki \"sportowy\" dźwięk :) Jak się utrzymuje 2000 obrotów, jest cichutko.
Skrzynia krótka, powyżej 3000 obrotów na 5 biegu przy 100km/h, jednak świetnie sprawdza się w mieście.
Jeśli tutaj mam opisać zawieszenie, to jak dla mnie super komfortowe, lubię twardsze, Coupe jest niższe od innych wersji nadwozia, ale jeszcze nigdzie nie zawadziłem, jedynie czasem przy ekstremalnych sytuacjach lekko hokej ucierpi.
Szyba jest dość niska, w porównaniu z poprzedniczką Corsą B, ale idzie się szybko przyzwyczaić.
Całkiem fajna regulacja foteli, w niektórych wersjach regulacja kierownicy i wysokości fotela pasażera.
Pomijając kwestię elektryki, ogrzewanie i wentylacja działa dość dobrze. Lubią się psuć oporniki i tranzystory wentylatora.
Jak na Coupe przystało, 2 osoby w trasie będą się czuć komfortowo.
Przydałoby się lepsze wyciszenie komory silnikowej i przegrody, reszta karoserii dobrze wygłusza szum.
Ceny części tanie, nawet bardzo tanie, porównywalne do Opla. Spalanie LPG około 10-12 litrów na mieście (I generacja LPG), pali tyle samo co 1.4 Opla. Silnik 8-zaworowy, starszej generacji, więc spali więcej niż 16V. Na trasie spaliło mi 7 litrów, gdy jeszcze działał mi silniczek krokowy od LPG, niedawno mi się zatarł i wstawiłem \"śrubę\" od I gen :)
Świetne autko, z dobrym wyposażeniem i emocjami za naprawdę niską cenę (5-10 tyś).
Mechanika super, wystarczy dbać jak o każde inne auto, jednak elektryka czasem może nawalić (przegrzewające się wtyczki/styki). Blacharka stan idealny.
Jeszcze mnie nie zawiodła, nic poważnego się nie stało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

10,4