Ocena kierowcy - Renault Megane I Coupe

Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Renault Megane I Coupe 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobry silnik na miasto
Układ elektryczny : żarówki, tylne szyby, zamykanei auta
Dobre auto za niewielkie pieniądze. Kupiłem za 2000zł wsadziłem 3000zł i miałem bardzo fajne młodzieżowe autko :) Trzeba pamiętać o wymianie oleju w skrzyni.
No cóż silnik 1.6 90km to udana jednostka. Trochę głośny ale da się przyzwyczaić. Wymieniałem czujnik położenia wału, raz podczas deszczu mnie zawiódł :< Mógłby palić trochę mniej no ale w miare poprawna dynamika coś kosztuję.
Gdy kupiłem ten samochód buczał na trzecim i czwartym biegu, nie wiem jak auto było wcześniej eksploatowane więc nie mogę powiedzieć czy jest awaryjna. Bardzo brakuje szóstego biegu i czasem, ale rzadko nie wskakuje bieg wsteczny.
Bardzo dobrze prowadziło mi się ten samochód, jak dla mnie to bardzo kleił się drogi. Zawieszenie trochę twarde ale takie ma być :P Dobre hamulce, które nie raz uratowały dzikie babcie wskakujące na drogę zza aut.
Widoczność mi się bardzo nie podobała, akurat dla mnie słupek był w bardzo złej pozycji i zasłaniał mi mocno drogę podczas rozglądania się na skrzyżowaniach. Za to z tyłu było spoko, jako młody kierowca nie miałem problemu z oceną odległości, tam gdzie widać w szybie spojler to tam kończy sie auto :3
Miałem wygodne skórzane fotele więc się cieszyłem, fajna regulacja krzeseł, które bardzo dobrze trzymały boki :D Kierownica dobrze leżała w dłoni, plastiki marnej jakości.
Auto benzynowe, w zimę kochane, mała kabina która szybko się nagrzewa, a w gorące dni szybko się ziębi przy klimie. Nie raz się rozchorowałem przez takie zabiegi.
Z przodu wygodnie, z tyłu... yyyyyyyyyyyy To tam ktoś wsiada? Przy 1,76cm wzrostu dotykam włosami dachu gdy siedzę z tyłu. Wychodzenie i wchodzenie to porażka no ale to nie jest auto 4 miejscowe. Tył jest na wszelki wypadek :D
No jest głośno, nie ma co ukrywać. Słychać silnik powyżej 1700rpm, słychać opony i zimowe i letnie dosyć mocno, puszczenie muzyki w aucie jest równoznaczne z grupowym słuchaniem jej z przechodniami.
Ciężka noga-dycha, delikatna noga - dycha, trasa 7. Części tanie, ubezpieczenie 300zł. Nie jest źle, cudów też nie można oczekiwać bo renault. ZARÓWKI PRZEPALAJĄ SIĘ JAK CHORE
Auto nie jest drogie, mozna kupic bez problemu za 2000 czy 3000 zł ale trzeba się liczyć że to nei bedzie idealny egzemplarz. Jak się dba to każde auto pojedzi
Marne plastiki, skrzypią na dziurach, głośniki charczały jak stare gacie, urywające się "pstyczki" od składania foteli. Same ****rele się psuły ale auto ma prawie 20 lat wiec nic dziwnego
Auto ma prawie 20 lat, wymianialem w nim całe sprzegło, czujnik polożenia wału, sondę lambda wszystkie swiece, kable i skrzynie biegów. Raz tylko to auto mnie zawiodło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

Renault Megane I Coupe