Ocena kierowcy - Renault Megane I Coupe

zx24@gazeta.pl, 20 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Coupe 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Megane Coupe to samochód dobry o dobrych osiągach, super wygląd (te nowe nie są już takie ładne), troszke słabe zawieszenie (jak na nasze drogi). Jakość autoryzowanych serwisów jest nie do przyjęcia (cały czas kombinują jak tu ściągnąć z ciebie jak najwięcej kasy).
Na dobrej benzynie chodzi bardzo dobrze (szkoda, że w tym kraju trudno o dobrą benzynę).
Zdarzają się problemy z przełączaniem biegów, szczególnie w zimie.
Zawieszenie raczej słabe, nie dostosowane do naszych dróg.
Mam Megane Coupe, widoczność raczej dobra z wyjątkiem widoczności do tyłu, ale ten typ tak ma.
Nie narzekam
Ogrzewanie jest super. W zimie w ciągu kilku minut w samochodzie robi się gorąco. Na wentylację też nie narzekam.
Z przodu dużo miejsca (jak dla mnie). Z tyłu mniej, ale coupe tak ma i nie narzekam
Troszkę głośny szczególnie na wyższych obrotach i szybkiej jeździe.
Zużycie paliwa dość dobre; miasto 7,5 - 8,0 l/100km na trasie od 6,5 do 8,0 z w zależności od stylu jazdy. Ceny przeglądów i napraw w autoryzowanym serwisie tragicznie wysokie a w dodatku oszukują (przy wymianie oleju na fakturze napisali ze wlali go 5,8 l natomiast potrzebne jest tylko 4 l oleju; stwierdzili, że wymienili filtr powietrza jednak później okazało się ze filtr nie był wymieniany od nowości). Pisałem w tej sprawie do Renault Polska, ale mnie olali. Po przejściu do nieautoryzowanego serwisu koszty przeglądów zmalały trzykrotnie.
Za tą cenę trudno jest kupić autko o lepszych osiągach. Jak trafi się na dobry egzemplarz to można nim troszkę pojeździć.
Raczej dobrze, nie narzekam.
Również nie narzekam, małe kłopoty z zawieszeniem, ale po drobnej naprawie jest ok.
Renault Megane I Coupe