Ocena kierowcy - Renault Megane I Coupe

vster; VECTOR10@POCZTA.ONET.PL, 20 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1996
Renault Megane I Coupe 2.0 i 16V 150KM 110kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
bardzo szybki i ładny samochód. nie kupił bym go z innym silnkiem. 150 koni wynagradza ceny cerwisu i drobne usterki. na światłach można zostawić więszość aut (także "teoretycznie" mocniejsze wozy jak np. niektóre v6) silnik kręci się do 7 tyś i równomiernie przyspiesza w całym zakresie. wdepnięcie gazu przy 180 km/h nadal wciska w fotel!! rasowy klang i bezpieczne nadwozie (**** w teście euroncap) niestey trzeba się pogodzić z drogimi częściami, szybciej zużywającymi się klockami i tarczami hamulcowymi. przyspieszone zużycie opon i zawieszenia. mimo wszystko szczerze POLECAM. radość z jazdy wynagradza wszystko.
2.0 16v to prawdziwy rodzynek. vmax- licznikowe 240 przyspieszenie wciska w fotel, dźwięk muzyka dla uszu
po 100 tyś padł piąty bieg, zaczął po prostu wyskakiwać przy gwałtownym przyspieszaniu,
zawieszenie bardzo przyjemne, mimo sportowego charakteru, nie zatraca resztek wygodności
jak to w coupe, ale i tak dobrze
za to francuzi często zbierją pochwały. wszystko na swoim miejscu, dobrze uporządkowane. plus za regulację kierownicy
w zimie niedogrzana kabina. latem mało wydajna klima. do tego parowanie podczas deszczu. duży minus
jak to w sportowym autku. kierowca i pasażer mają dość miejsca. z tyłu gorzej, ale UWAGA 2 pełnowartościowe miejsca dal osób do 180 cm wzrostu
słychać prawie wszystkie odgłosy dobiegające z zewnątrz, przejeżdżane kałuże, hałas opon, silnik (dla wielbicieli)
dałem dwóję, ale nie za ceny paliwa. spalanie b. przyzwoite. min7l max11l, PRZEBRZYDLE drogie części (np. pasek rozrzadu 180,-)
za swoje 2.0 16v dałem 27.000. mam szybki, piękny, dobrze wyposażony (klima,abs,elektr. itp) samochód, który czasem wymaga nieco troski. Nie zamienił bym go na nic innego za te pieniądze.
często coś się psuje. typowe usterki to psujące się silniczki uchylania tylnych szyb, fiksujące wycieraczki, awarie centr. zamka itp.
na drodze jeszcze mnie ani razu nie zawiódł
Renault Megane I Coupe