Lista ocen Renault Megane I Hatchback (419) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 642 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian Zawadzki
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Tu jest największy plus tego auta w zime nie wiem jak w innych egzemplarzach ale moja renatka w zimę tak grzala ze niektóre osoby w środku mialy juz dosyć i jeszcze jeden plus bardzo szybko sie nagrzewala nie trzeba bylo nie wiadomo jak długo jechać zeby otrzymać taki efekt . Klimatyzjca tez super działa w lato jak sie jechalo gdzieś dalej działa pierwsza klasa wszytsko jak najbardziej na plus
~dawid.gorzów
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
o wlasnie i tu bym sie rozpisał. a wiec nie sadzilem ze tak powazna firma jaka jest Renault może wyprodukowac auto bez filtra kabinowego! wyobrazcie sobie panstwo że podjezdzacie pod budynek ktory jest ocieplany stropianem, jak wiadomo na dworze wtedy stropian jest wszedzie. powlaczeniu dmuchawy jest rowniez w samochodzie bo nie ma naczym sie zatrzymac, jest zasysany prosto do kabiny.
~andek_strauss
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Muszę dać niską ocenę ze względu na awaryjność dmuchawy. Jak działała, to było ok, klima w porządku etc. Niestety psuł się jakiś tam moduł od biegów wentylatora, wymieniałem 2 razy i w końcu przestała działać dmuchawa zupełnie. Całe hiszpańskie lato przejeździliśmy bez niej, bo trzeba by było kupić nowy za ponad 200 euro... To było ciężkie doświadczenie, hehe.
~PiotrWN
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Trzeba pamiętać o wymianie filtra kabinowego. Szybko nagrzewa, szybko chłodzi, szybko odparowują szyby (poza tylną - jej ogrzewanie średnio chodzi). Najgorsze jest jednak to, że żeby powietrze wiało na nogi albo na szybę to poza ustawieniem odpowiedniego pokrętła, należy zamknąć wyloty w stronę pasażerów, bo inaczej większość powietrza i tak będzie "szła" właśnie nimi.
~karolb99@op.pl
Hatchback 1.9 D Eco 64KM 47kW
Ogrzewanie jest bardzo dobre nawet w -15 grzeje po paru minutach, a jak się dobrze rozgrzeje to ciężko byłoby usiedzieć z ogrzewaniem ustawionym na max. Troszkę gorzej jest latem ponieważ nie posiadam klimy. Co do parujących szyb to wystarczy wymienić filtr kabinowy i powinno być ok. A po drugie to w każdym aucie można zaobserwować zaparowane szyby zwłaszcza jesienią w deszczu.
~pinki
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Ciężka sprawa, gdyby nie otwieranie okien w czasie deszczu szyby nie odparowałyby nigdy, ogrzewanie nie najlepsze, szczególnie nawiew na nogi...a dmuchawa na najwyższym biegu chodzi jak sieczkarnia. W zimie po 10 minutach zaczynasz czuć jakieś tam ciepłe powietrze, w lecie , przy wyższych temperaturach...koszmar ale taka sytuacja to problem nie tylko meganki...
~piotrek022
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Tutaj nie jest dobrze. O ile fajnie jest, że autko się bardzo szybko grzeje i dmucha ciepłym, a w lecie chłodzi, to jest problem z odparowywaniem szyb. I to poważne niedopracowanie konstruktorów. Szyby parują, trzeba ostro dmucha, żeby zdmuchac parę. Trochę przeszkadza, ale nie za bardzo. Mojemu ojcu w Fordzie Focusie tez parują i w sumie mi t onie przeszkadza za bardzo.
~Spierr
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Wszystko ok poza jedną rzeczą... Silnik recyrkulacji klap. silnik ten jest bardzo awaryjny a kiedy sie zepsuje przy zamykaniu drzwi itp poprostu słychac klapanie klap od nawiewu zewnętrzny/wewnętrzny. W aso kosztuje on około 400 zł a na szrocie 30 zł lecz wymienić go sie po prostu nie da przez jego umieszczenie. Trzeba by rozebrać całe podszybie
~Piotrek
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Wersja z klimatyzacją.6 biegów prędkości. Klima nieżle chłodzi, ogrzewanie dobre.Jedyny mankament to parująca przednia szyba.Oczywiście po włączeniu klimy w mgnieniu oka odparuje, ale bez klimy nie jest za dobrze w deszczowe dni. Trzeba wymieniać filtr przeciwpyłkowy lub czyścić co jakiś czas ( pomaga - sprawdzone )
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Hatchback
7,1
9,3
~lazaliv@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Co prawda mój egzemplarz nie ma klimatyzacji ale przeszkadza to tak naprawdę tylko w upalne dni. Auto szybko się nagrzewa i zarazem szybko chłodzi jeśli zajdzie taka potrzeba, nie paruje w zimie i gdy jest wilgotno. Jedyny problem z ogrzewaniem to wymiana szczotek w silniku dmuchawy i ciężki do niego dostęp.
Renault Megane I Hatchback